Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

 
STRONA ARCHIWALNA - DO GRUDNIA 2020 ROKU
AKTUALNA STRONA UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO TUTAJ
 

Aktualności UPJPII

Strefa Tischnera

STREFA TISCHNERA W RADIU KRAKÓW                                                     

12.04 , niedziela, godz. 13.00, foyer Radia Kraków

 

POFILOZOFUJ_MY − spotkanie dla dzieci

Zapraszamy do myślenia dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie: „Czym jest sprawiedliwość?”. Będziemy bawić się w detektywów – filozofów, którzy mając tylko poszlaki, muszą odkryć prawdę o świecie.

Zapraszają: Jolanta Kogut i Adam Workowski

14.04, wtorek, godz. 18.00, Studio im. Romany Bobrowskiej

TISCHNER-RÚFUS. ŻYWOTY RÓWNOLEGŁE

Milan Rúfus był jednym z najwybitniejszych słowackich poetów, który swym intymnym, ściszonym głosem wypowiadał prawdę o pięknie i dramacie ludzkiego życia. Inicjatorką spotkania jest Soňa Barániová z muzeum Milana Rúfusa (Dom Milana Rúfusa, Závažná Poruba), która w twórczości i życiu Józefa Tischnera i Milana Rúfusa, górali z dwóch stron Tatr, znalazła wiele zaskakujących zbieżności. Spotkanie pozwoli odkryć kulturę Słowacji od strony tego, co najcenniejsze, ale i najbardziej źródłowe.

W rozmowie wezmą udział znawcy kultury słowackiej i twórczości obu bohaterów: Jacek Baluch, Soňa Barániová i Aleksandra Hudymač. Dodatkowo zagrają muzycy z drugiej strony Tatr, a teksty Rufusa i Tischnera przedstawi Andrzej Róg. Spotkanie poprowadzi Łukasz Tischner.

 

16.04, czwartek, godz. 18.00, Studio im. Romany Bobrowskiej

Józef Tischner, Dziennik 1944-1949

Dziennik nastoletniego Józefa Tischnera to lektura niezwykła z wielu powodów: przynosi obraz niespokojnych powojennych czasów i zapis dojrzewania przyszłego duszpasterza i filozofa. W rozmowie o zapiskach młodego Tischnera udział wezmą przedstawiciele jego rodziny i szkolni koledzy. Wieczór poświęcony Dziennikowi odbędzie się w Studiu im. Romany Bobrowskiej, która (jako młodzieńcza sympatia Tischnera) jest jedną z bohaterek książki.

Rozmowę z udziałem Władysławy Niemczyk, Józefa Klamerusa oraz Mariana Tischnera poprowadzi Wojciech Bonowicz.