Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

 
STRONA ARCHIWALNA - DO GRUDNIA 2020 ROKU
AKTUALNA STRONA UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO TUTAJ
 

Aktualności UPJPII

Spotkanie Filozoficzne Młodych

SPOTKANIE FILOZOFICZNE MŁODYCH
SOBOTA / 25 KWIETNIA 2015
godz. 10.00 Scena im. St. Wyspiańskiego PWST, ul. Straszewskiego 22

W programie m.in.: warsztaty filozoficzne, występy artystyczne oraz przedstawienie laureatów konkursów inspirowanych twórczością księdza profesora Tischnera.

Organizator spotkania: Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”

Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” powstało w lipcu 2002 roku w Starym Sączu. Założycielami byli członkowie rodziny księdza Tischnera i jego przyjaciele. Co roku z inicjatywy Stowarzyszenia odbywają się rajdy dla szkół, Rekolekcje z Tischnerem, konferencje dla nauczycieli. Głównym celem Stowarzyszenia, którego prezesem od początku jest Kazimierz Tischner, najmłodszy brat księdza profesora, jest wspieranie szkół noszących jego imię oraz popularyzacja nauczania i osoby ks. Tischnera.

Szkoły tworzą dzisiaj Rodzinę Szkół Tischnerowskich, bardzo ściśle współpracują między sobą i Stowarzyszeniem, a więzi, które ich łączą są bardzo rodzinne. Dzięki takiej współpracy z myślą księdza Tischnera styka się około 25 tysięcy dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli i przedstawicieli środowisk lokalnych, w których funkcjonują szkoły tischnerowskie.