Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

 
STRONA ARCHIWALNA - DO GRUDNIA 2020 ROKU
AKTUALNA STRONA UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO TUTAJ
 

Aktualności UPJPII

Colloquia Tischneriana i Jaskinia Filozofów

COLLOQUIA TISCHNERIANA „CZŁOWIEK SCENY, CZŁOWIEK DRAMATU” - wykład ks. prof. dr. hab. Michała Hellera

godz. 17.00 Aula Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33

Najważniejszym wykładem podczas Dni Tischnerowskich są Colloquia Tischneriana, do wygłoszenia którego zapraszani są najwybitniejsi współcześni myśliciele. Byli wśród nich m.in: prof. Chantal Delsol, prof. Władysław Stróżewski, prof. Joseph Weiler, prof. Charles Taylor.
 

W roku 2015 wykład Colloquia Tischneriana pt. Człowiek sceny, człowiek dramatu wygłosi ks. prof. Michał Heller – pracownik Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, członek Papieskiej Akademii Nauk i Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego, pierwszy Polak, który został laureatem Nagrody Templetona (2008) przyznawanej za pokonywanie barier między nauką a religią. Całą sumę (około 1,6 mln dolarów) przeznaczył na stworzenie w Krakowie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych afiliowanego przy Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest również laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera w kategorii „pisarstwa religijnego lub filozoficznego stanowiącego kontynuację myślenia według wartości”; wyróżniony został za całokształt twórczości, a w szczególności za to, że „od lat przekonująco pokazuje, że religia i nauka nie muszą pozostawać w konflikcie”.

Prof. Michał Heller weźmie również udział w debacie Jaskinia filozofów pt. Spór o człowieka – w drugiej części do dyskusji zapraszana jest publiczność.

 

Prof. Michał Heller weźmie również udział w debacie Jaskinia filozofów pt. „Spór o człowieka” – w drugiej części do dyskusji zapraszana jest publiczność.

 

JASKINIA FILOZOFÓW „SPÓR O CZŁOWIEKA”

godz. 18.00 Aula Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33

W debacie udział wezmą: ks. Christoph Böttigheimer, ks. Michał Heller, Zbigniew Stawrowski.

Prowadzenie: Inga Mizdrak i Mateusz Hohol