Rekrutacja na nowy rok akademicki 2020/2021

Studia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku UPJPII są przeznaczone dla osób po 50 roku życia, trwają 2 lata (4 semestry) i kończą się otrzymaniem dyplomu. Po 2 latach istnieje możliwość kontynuacji studiów przez osoby zainteresowane. W ramach studiów odbywają się wykłady z teologii, filozofii, historii i nauk społecznych prowadzone przez wykładowców UPJPII oraz zaproszonych gości. Wykłady dla nowo przyjetych studentów będą odbywały się od października 2020 r. do czerwca 2021 r. co dwa tygodnie w poniedziałki w godz. 15.00 - 18.15 w auli na ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie. Oprócz uczęszczania na wykłady studenci UTW mogą uczestniczyć w zwiedzaniu z przewodnikiem Krakowa i okolic, wycieczkach oraz pielgrzymkach. Dla studentów UTW mamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Mogą oni brać udział w kursie komputerowym, kursie języka angielskiego, wykładach na temat historii sztuki, wykładach i warsztatach na temat ciała i ducha, warsztatach biblijnych, liturgicznych, teatralnych i artystycznych, ćwiczeniach ogólnorozwojowych, zajęciach na siłowni, tańcu w kręgu, gimnastyce umysłu (gra w szachy, warcaby, gry planszowe i inne), warsztatach śpiewu chóralnego, imprezach kulturalnych i okolicznościowych (tj. Inauguracja i Zakończenie Roku Akademickiego, Opłatek, Mikołaj, Droga Krzyżowa, Dzień Skupienia), wyjściach kulturalnych (do teatrów, na koncerty), wydarzeniach uczelnianych, spotkaniach z innymi działającymi w kraju i za granicą Uniwersytetami Trzeciego Wieku.

Realizacja zwiedzań, wycieczek i pielgrzymek oraz wydarzeń kulturalnych i okolicznościowych jest obecnie uzależniona od sytuacji epidemicznej.

W związku z zagrożeniem związanym z pandemią koronawirusa COVID-19, została podjęta decyzja o wznowieniu od października 2020 roku wszystkich wykładów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku UPJPII w formie zdalnej oraz pozostałych zajęć m.in. z projektu „Aktywny senior z przyszłością!” w formie stacjonarnej. Do udziału w wykładach w formie zdalanej niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop lub tablet z dostępem do Internetu oraz posiadanie poczty elektronicznej. Wskazane jest aby sprzęt był wyposażony w kamerką oraz słuchawki z mikrofonem.

Sekretariat UTW od 21 września 2020 r. do odwołania pracuje stacjonarnie. Dyżury dla studentów odbywają się od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00-14.00. Kontakt jest także możliwy pod nr tel. kom. 519 323 340 lub pisząc na e-mail: utw@upjp2.edu.pl

Rekrutacja na nowy rok akademicki 2020/2021: 1 lipiec - 30 wrzesień 2020 r.

Formularz zgłoszeniowy do wypełnienia i odesłania pocztą elektroniczną jest dostępny poniżej.

Koszt studiów wynosi 100 zł za semestr (płatne po zapisie na konto uczelni w terminie od 1 do 30 października 2020 r.)

Sekretariat Uniwersytetu Trzeciego Wieku
ul. Bernardyńska 3, pok. 58 (parter)
tel. kom. 519 323 340 (w godzinach dyżurów Sekretariatu)
tel. (12) 428 60 30, wew. 937