Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

 
STRONA ARCHIWALNA - DO GRUDNIA 2020 ROKU
AKTUALNA STRONA UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO TUTAJ
 

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Spotkanie Opłatkowe Pracowników UPJPII 19 XII 2019

Opłatek Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II: Ta uczelnia powinna bronić prawdy o człowieku i być światłem dla współczesnego świata

- Potrzebujemy takich ośrodków, świateł we współczesnej pustyni, która świateł unika i chce wszystko pokryć szarością – powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Opłatek Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II: Ta uczelnia powinna bronić prawdy o człowieku i być światłem dla współczesnego świata
 

Na początku spotkania rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przywołał słowa, które wypowiedziała noblistka Malala Yousafzai „Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka, jeden długopis mogą zmienić świat”. – Gdy pomyślimy o tym zdaniu w kontekście świąt Bożego Narodzenia i naszego życia chrześcijańskiego, to widzimy jak jedno dziecię, na którego narodzenie czekamy potrafiło przemienić świat – stwierdził. Zauważył, że Jezus powinien stać się nauczycielem każdego człowieka. Życzył zebranym, by w nadchodzącym roku pozostawili za sobą dobry ślad.

Metropolita stwierdził, że przeczytany fragment Ewangelii kończy się stwierdzeniem, że Maryja wszystkie sprawy zachowywała w swoim sercu. Tym samym Boża Rodzicielka staje się wzorem dla teologów.(...)

Całość tekstu, relacja filmowa + galeria zdjęć - strona Archidiecezji Krakowskiej:

https://diecezja.pl/aktualnosci/oplatek-uniwersytetu-papieskiego-jana-pa...

Zdjęcia: Justyna Kastelik /UPJPII/: