Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

 
STRONA ARCHIWALNA - DO GRUDNIA 2020 ROKU
AKTUALNA STRONA UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO TUTAJ
 

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

20-lecie Samorządu Studenckiego UPJPII. Msza św. o godz. 16.45 w kościele św. Marka 30 V 2019

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło nadzwyczajne posiedzenie Samorządu Studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z udziałem władz Uczelni  przedstawicieli  Senatu UPJPII, a wszystko odbywało się w sali senackiej rektoratu przy ul. Kanoniczej 25.

 

 

 

 

Sylwia Sperling  była przewodnicząca Samorządu podsumowała 20 lat jego działalności. Mateusz Więcek obecny przewodniczący zrelacjonował działania Samorządu z ostatnich dwóch lat, czyli z czasu swojej obecnej kadencji.

 

 

Dr Celina Budzowska  opiekunka Samorządu Studentów UPJPII   w pięknych słowach dziękowała wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do realizacji przedsięwzięć Samorządu, a nade wszystko samym studentom za zaangażowanie w życie uczelni, pracę na rzecz urzeczywistniania wspólnych celów i zamierzeń.

Dobrych słów nie szczędził względem Samorządu i wspólnoty akademickiej rektor UPJPII, ks. prof. Wojciech Zyzak, do których wielką swoją aprobatę dla studenckich działań dołączyli Michalina Betlej, kwestor UPJPII oraz ks. Andrzej Lichosyt, kanclerz UPJPII.

 

 

 

Pysznym kompletem do uroczystego i jakże miłego spotkania był wyborny tort, o który zadbała, jak zwykle niezawodna, dr Celina Budzowska.

 

 

Wieczorem w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się Gala finałowa Laurów Studenckich UPJPII. Studenci uhonorowali tych, dzięki którym lepiej i ciekawiej żyje się studenckiej braci na Uczelni, którzy służą pomocą w realizacji planów, a często motywują do kolejnych działań. Pomagają Samorządowi Studentów UPJPII w bieżącej działalności oraz organizacji licznych wydarzeń i akcji w czasie roku akademickiego.

 

Galę uświetnił występ zespołu "Sonbird.

 

 

 

Samorząd Studentów UPJPII zaprosił do udziału we Mszy św. w kościele św. Marka przy ul. św. Marka 10 w Krakowie, 30 maja br., o godz. 16.45. Mszę św. poprowadził i homilię wygłosił ks. prof. Robert Tyrała, prorektor UPJPII, w której mówił: 

"Dziękujcie za wszystko Bogu. Taka jest treść dzisiejszej liturgii. Bowiem my po 20-latach istnienia samorządu na UPJPII, stajemy wszyscy razem, w naszym uniwersyteckim kościele i wsłuchujemy się w głos Boga mówiącego do swojego Kościoła – czyli do nas. 

Św. Paweł przypomina nam: zachowujcie pokój … dla wszystkich bądźcie cierpliwi … zawsze usiłujcie czynić dobrze wszystkim … zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie … w każdym położeniu dziękujcie … Ducha nie gaście i proroctwa nie lekceważcie. Wszystko badajcie i co szlachetne zachowujcie …" .

Uroczystość uświetnił chór UPJPII "Psalmodia" pod dyrekcją prof. Włodzimierza Siedlika, obchodzący w tym roku swoje 30-lecie oraz 10-lecie chórów jednorodnych "Psalmodia'.

Mszę św. poprzedziło tego dnia o godz. 12.00 otwarcie wystawy "20 lat Samorządu Studentów na fotografii", I piętro, ul. Bernardyńska 3. Od rana trwały uroczyste obrady Rady Uczelnianej Samorządu Studentów.

 

 

 

 

W załączniku sprawozdanie Marii Gil z posiedzenia Senatu: