Patronaty naukowe

Uczelnia w mediach

Współpraca Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej z University of Applied Sciences w Eisenstadt (Austria)

W austiackim Eisenstadt odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli partnerskich uczelni: University of Applied Sciences in Burgenland i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Prorektor University of Applied Sciences in Burgenland Prof.(FH) Mag. Dr. Michael Roither przyjął na spotkaniu roboczym w rektoracie uczelni w Eisenstadt ks. dr. hab. Michała Drożdża, prof. UPJPII, dziekana Wydziału Nauk Społecznych, dr Katarzynę Drąg, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz ks. dr. Sławomira Soczyńskiego, zastępcę dyrektora IDIKS.

Podczas spotkania zostały omówione płaszczyzny poszerzenia współpracy w ramach wymian akademickich dla pracowników i studentów (m.in. CEEPUS), wspólnego aplikowania w międzynarodowych programach grantowych, oraz możliwości publikowania wyników badań naukowych w czasopismach austriackich i niemieckich. Wizyta w University of Applied Sciences dała też szansę na cenną wymianę doświadczeń w prowadzeniu kierunków studiów z zakresu media and information studies.