Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

 
STRONA ARCHIWALNA - DO GRUDNIA 2020 ROKU
AKTUALNA STRONA UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO TUTAJ
 

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Najczęściej zadawane pytania

(1) co mam robić krok po kroku??

1) Prześlij do pierwszego zgłoszenie na adres e-mail: warsztaty.filozofia@upjp2.edu.pl. Zgłoszenie powinno obejmować: imię i nazwisko ucznia; e-mail ucznia; nazwę szkoły; klasę; nazwisko nauczyciela koordynującego zapisy na warsztaty w danej szkole

2) Otrzymasz e-mailem adres platformy e-learningowej, login i hasło. Zaloguj się!

3) między 2 a 16 III bierz udział w warsztatach, zapoznaj się z tematami i zadaniami. Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie, wybierz trzy i prześlij wyniki do osoby prowadzącej temat.

4) jeśli znajdziesz się wśród osób z najlepszymi wynikami, 28 III przyjedź do Krakowa na ostatni etap konkursu.

5) wygraj indeks a potem podejmij studia filozoficzne :)

(2) w mojej szkole nie ma koordynatora, co robić?

Koordynatorem zostaje ten nauczyciel, który zgodzi się pełnić tę funkcję. Porozmawiaj z nauczycielami w Twojej szkole.

(3) jakie są zadania nauczyciela-koordynatora?

Nauczyciel-koordynator to osoba, która ma umożliwić uczniom udział w warsztatach i konkursie, pomagając w części formalnej dotyczącej zgłoszeń uczestników. Nauczyciel-koordynator rozpowszechnia wśród uczniów informację o konkursie i zachęca do udziału w nim. W przypadku zakwalifikowania się uczniów do finału, nauczyciel-koordynator powinien pojawić się wraz z nimi jako opiekun. Jeżeli uczniowie szkoły nauczyciela-koordynatora zdobędą w sumie najwięcej punktów, będzie on pośredniczył w wyborze nagrody dla szkoły.

(4) na czym będzie polegał finał warsztatów?

Finał Interdyscyplinarnych warsztatów filozoficznych dla młodzieży odbędzie się w siedzibie naszej uczelni w Krakowie. Finaliści konkursu wezmą udział w ostatnim, pisemnym etapie, który będzie polegał na analizie losowo wybranego tekstu filozoficznego. Etap ten nie zakłada żadnej wcześniejszej wiedzy z filozofii, będzie raczej badał predyspozycje do studiowania tej dyscypliny, rzetelność, swobodę i oryginalność myślenia. Prace oceni komisja konkursowa a ich wyniki zostaną dodane do sumy punktów z konkursu internetowego, tą metodą zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu. Finał warsztatów będzie połączony z dniem otwartym Wydziału.

(5) czy uczeń 1 lub 2 klasy również otrzyma nagrodę główną?

Uczeń pierwszej lub drugiej klasy również może wygrać nagrodę główną. Laureat otrzymuje stypendium na pierwszym roku studiów na naszej uczelni. Jeśli zwyciężysz nagroda będzie na Ciebie czekała aż do ukończenia szkoły i rozpoczęcia studiów.