Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Aktualności UPJPII

Aktualności

 

"Muzeomania - Kraków naprawdę dla wszystkich"

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa od kilku lat organizuje zajęcia dla osób z dysfunkcją wzroku w ramach zajęć "Muzeomania - Kraków naprawdę dla wszystkich"

Szczegóły:

https://www.mhk.pl/muzeum-bez-barier

https://www.mhk.pl/dotkniecie-tradycji-zbudujmy-szopke-1

Staże, szkolenia, oferty pracy w ramach projektów aktywizacji zawodowej

Szczegóły w zakładce -> Aktywizacja zawodowa

Spotkanie opłatkowe

Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe, organizowane przez
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,  ramach międzyuczelnianego porozumienia
krakowskich uczelni.

Spotkanie opłatkowe odbędzie się
19 grudnia 2018r.
o godz. 18:00 w holu pawilonu dydaktyczno - sportowego przy ul. Rakowickiej 27 Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 11 grudnia na adres mailowy: bon@upjp2.edu.pl

Dyżury psychologa w roku akademickim 2018/2019

grudzień:

10.12 w godz.10:00 – 14:00

17.12. godz. 10:00 – 14:00

listopad:

14.11 w godz.10:00 – 14:00

26.11. godz. 10:00 – 14:00

październik:

24.10 w godz.10:00 – 14:00

29.10. godz. 10:00 – 14:00

MIEJSCE DYŻURU: budynek UPJPII  - ul. Franciszkańska 1, pokój 222d albo 231

zapisy: psycholog@upjp2.edu.pl

STYPENDIA SPECJALNE DLA STUDENTÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Warunkiem otrzymania stypendium jest przedłożenie orzeczenia o niepełnosprawności wydanego przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

W przypadku złożenia wniosku o przyznanie stypendium w trakcie semestru, stypendium przyznawane jest wówczas od miesiąca, w którym został złożony wniosek.

Wysokość stypendium specjalnego zależy od stopnia niepełnosprawności.

Wniosek można pobrać ze strony internetowej Uniwersytetu Papieskiego, zakładki -> pomoc materialna dla studentów, ->pomoc materialna dla doktorantów ewentualnie otrzymać w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych.

Wnioski o stypendium specjalne należy składać w okresie od 1 do dnia 5 października 2018 r. – w Biurze Osób Niepełnosprawnych ul. Franciszkańska 1- pokój nr 222d.

WSPARCIE DLA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie realizuje projekt majacy na celu bezpłatną pomoc dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Plakat z danymi kontaktowymi znajduje się na dole strony w załączniku

Bezpłatna_pomoc_dla-osób_z_zaburzeniami_psychicznymi_Projekt_MOPS.pdf

załącznik znajduje się na dole strony

PILOTAŻOWY  PROGRAM „AKTYWNY SAMORZĄD” MODUŁ II

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, w związku ze zbliżającym się terminem naboru wniosków w programie „Aktywny samorząd” Moduł II (tekst jednolity programu wprowadzony uchwałą nr 5/2014 Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dnia 9 czerwca 2014 r.) uprzejmie informuje o zasadach otrzymania przez niepełnosprawnych studentów pomocy w ramach programu.

Program Aktywny Samorząd w Module II przewiduje m.in. wsparcie ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych w zakresie uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole wyższej:

- studia pierwszego stopnia,

- studia drugiego stopnia,

- jednolite studia magisterskie,

- studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie

stacjonarnym /dziennym lub niestacjonarnym (wieczorowym/ zaocznym lub eksternistycznym),

- kosztów przewodu doktorskiego, otwartego poza studiami doktoranckimi.

O wsparcie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie ubiegać się mogą osoby posiadające status osoby niepełnosprawnej, z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, zamieszkujące w Krakowie (przez miejsce zamieszkania należy rozumieć, zgodnie z normą kodeksu cywilnego miejscowość, w której dana osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu, będąca ośrodkiem życia codziennego danej osoby, w którym skoncentrowane są jej plany życiowe).

W ramach pomocy osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie lub refundacje czesnego oraz dodatek do kosztów kształcenia, zgodnie z opracowaną przez MOPS procedurą nr 51 zawierającą wszelkie informacje oraz druk wniosku, dostępną na stronie Ośrodka pod adresem: https://mops.krakow.pl.

Wnioski przyjmowane są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Józefińska 14, w Dziale Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w terminie od 01.08.2018 r. do 10.10.2018 r.

 

XIX EDYCJA TYGODNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ” – MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Już 8 czerwca 2018 roku na płycie Rynku Głównego w Krakowie zainaugurowana zostanie XIX edycja Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczna impreza otwierająca wydarzenie obfitować będzie w liczne atrakcje, które bez wątpienia przypadną do gustu wszystkim uczestnikom. Oprócz kiermaszu prac artystycznych, będziemy mogli podziwiać pasje osób niepełnosprawnych, które realizowane są przez nie w najróżniejszych odmianach. Na biorących udział w zabawie czekać będzie m.in. loteria z atrakcyjnymi nagrodami oraz  spotkania ze znanymi postaciami świata sztuki i sportu. Gwiazdą imprezy inaugurującej XIX Tydzień Osób Niepełnosprawnych będzie zespół „Raz, Dwa, Trzy”, którego koncert uświetni to niezwykłe wydarzenie.

 Trwające do 15 czerwca obchody, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, będą niezwykle intensywne i różnorodne. Koncerty, przedstawienia teatralne, warsztaty plastyczne, czy wreszcie zawody sportowe – to wszystko czekać będzie już niebawem na mieszkańców Krakowa i całego regionu.

XIX Tydzień Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Gminę Miejską Kraków, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz liczne organizacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami kolejny raz pozwoli pokazać, iż prawdziwa pasja jest wstanie pokonać każdą przeszkodę.

 Tegoroczna edycja, choć nie jubileuszowa, to bez wątpienia musi zostać zaliczona do wyjątkowych, bowiem jej patronami medialnymi zostali TVP3, Interia oraz RMF MAXXX. Dodatkowo wydarzenie zyskało w tym roku dedykowaną stronę www (www.kochamkrakow.com.pl), profil na Facebooku (fb.com/KochamKrakowzWzajemnoscia), a także biuro promocji TON, które powstało z myślą o wszystkich, którzy będą chcieli

 włączyć się w działania na rzecz tego niezwykłego wydarzenia (biuro usytuowane jest w Centrum Obywatelskim przy ul. Henryka Reymana 20 w pokoju 39).

Zachęcamy do zapoznania się z programem XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych:

http://krakow.pl/bezbarier/aktualnosci/220000,60,komunikat,kocham_krakow_z_wzajemnoscia_-_program.html

 

OGNISKO INTEGRACYJNE

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ognisku Integracyjnym

Data: 14.06.2018 r. (czwartek), start: godz. 16.30

Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny WGGiOŚ AGH w Miękini koło Krzeszowic

Zapewniamy bezpłatny transport dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w obydwie strony (wyjazd sprzed Bramy Głównej AGH o godz. 15.30 oraz 15.40)

Podczas Ogniska zaplanowaliśmy wiele atrakcji, m.in.:

 • Warsztaty „Wszystkimi Zmysłami” zaznajamiające z percepcją otoczenia przez osoby z niepełnosprawnościami
 • Zabawy integracyjne z nagrodami dla dzieci
 •   Wspólne biesiadowanie przy ognisku
 •  Wyśmienity poczęstunek z grilla

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu wraz z rodzinami oraz osobami towarzyszącymi!

Aby potwierdzić swój udział w wydarzeniu należy wysłać wiadomość z listą osób na adres e-mail: bon@agh.edu.pl do dnia 08.06.2018 r.

Na Ognisko zapraszają: Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Anna Siwik Pełnomocnik Rektora AGH ds. Osób Niepełnosprawnych prof. Barbara Gąciarz, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych AGH.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY!

Szczegóły: www.bon.agh.edu.pl oraz www.facebook.com/BiuroONAGH

DOTKNIJ KULTURY 2018

Już 20 czerwca 2018 r. zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia „Dotknij kultury”. Odbędzie się ono tradycyjnie w Muzeum UJ - Collegium Maius w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 15.
Program wydarzenia obejmuje wykład otwarty „Od czekolady do morfiny”, który wygłosi Prof. Jerzy Silberring z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykład będzie tłumaczony na język angielski oraz polski język migowy. Na uczestników wykładu czekać będą także niespodzianki.
Po wykładzie odbędzie się prezentacja obrazu Józefa Mehoffera, przedstawiającego marszałka Józefa Piłsudskiego. Wysłuchamy audiodeskrypcji do obrazu autorstwa Róży Książek-Czerwińskiej, a Lech Kolasiński przygotuje jego graficzną adaptację, której będzie można dotknąć.
Następnie, istnieje możliwość zwiedzenia Collegium Maius UJ z uwzględnieniem potrzeb osób niewidomych (adaptacje dotykowe) i niesłyszących (PJM). Z uwagi na międzynarodowy charakter „Dotknij kultury”, jest też możliwość dołączenia do zwiedzających w  języku angielskim.

Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj.
 
Tradycyjnie, wieczorem na dziedzińcu Collegium Maius wybrzmi wspaniała muzyka. W tym roku na scenie pojawi się Stanisław Sojka z zespołem. Zapraszamy na koncert „Zobacz we mnie człowieka”.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale obowiązują zaproszenia, które można zdobyć w konkursach organizowanych na profilu DON UJ na Facebooku lub kontaktując się z Działem ds. Osób Niepełnosprawnych UJ (tel. 12 663 43 40, e-mail: don@uj.edu.pl). Liczba miejsc ograniczona.

Włączcie się Państwo w Dotknij kultury 2018 – nauka i sztuka łączą pokolenia.

Kiedy: 20.06.2018 r.
Gdzie: Dziedziniec Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15, Kraków

PROGRAM:

 • Wykład otwarty „Od czekolady do morfiny” - godz. 11:00, sala im. M. Bobrzyńskiego, Collegium Maius
 • Prezentacja obrazu Józefa Mehoffera, „Portret Józefa Piłsudskiego” z audiodeskrypcją i dotykowymi adaptacjami - godz.12:30
 • Zwiedzanie Muzeum UJ – dostępne dla wszystkich (tłumaczenie w PJM, w języku angielskim lub zwiedzanie z adaptacjami dotykowymi) – do godz. 15.00
 • Koncert Stanisława Soyki z zespołem „Zobacz we mnie człowieka” - godz. 20:00, dziedziniec Collegium Maius.

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych i Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych AGH, już po raz 15 organizuje

Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Niepełnosprawnych

w Krakowie

w terminie 13-15 lipca 2018 r.

Temat przewodni wydarzenia to
„START do Kariery”

Tego lata na warsztat trafi słowo „Kariera” i będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. Praca w biznesie? IT? Sektorze publicznym? … a może START UP? Tak, to możliwe! Z nami i naszymi ekspertami poznacie „od podszewki” proces rekrutacji i dowiecie się w jaki sposób skutecznie się do niego przygotować. W czasie konferencji „START do Kariery” zaprezentujemy firmy i organizacje, które realizują działania zwiększające otwartości na potrzeby pracowników z niepełnosprawnościami. Warsztaty poprowadzą praktycy, m.in. z Shell, CICSO, State Street oraz Urzędu Miasta Krakowa. Nie zabraknie również zajęć, które pomogą Wam w wyznaczaniu celów zawodowych.

Konferencja odbywa się na terenie AGH, zakwaterowanie: Akademik Alfa (ul. Reymonta 17).

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się pod adresem:
https://www.facebook.com/OSSN.Krakow/

Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o uzupełnienie formularza:

https://bit.ly/2IdqZ6k

Nie może Was zabraknąć!
Śledźcie nas i bądźcie na bieżąco! :)

W razie pytań – zachęcamy do kontaktu przez FB
https://www.facebook.com/OSSN.Krakow
lub mailowo: ossn.krakow@gmail.com

Nie zwlekajcie ze zgłoszeniem - liczba miejsc ograniczona!

 

Pozdrawiamy i zapraszamy!
Organizatorzy XV OSSN

SPOTKANIE Z EKSPERTAMI ZUS: ZUS DLA STUDENTA

Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ i Biuro Karier UJ zapraszają na bezpłatne spotkanie z Przedstawicielkami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, organizowane w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością 2018 – Sięgnij po sukces.

Podczas seminarium poruszone zostaną następujące zagadnienia, przydatne osobom pełnosprawnym oraz z niepełnosprawnościami:

 • Po co nam ubezpieczenia społeczne?
 • Rodzaje umów
 • Działalność gospodarcza
 • Ubezpieczenie zdrowotne studenta
 • Zasady przyznawania renty socjalnej
 • Prewencja rentowa – zasady korzystania z ośrodków rehabilitacyjnych ZUS
 • Czy studentowi coś się należy
 • Elektroniczny ZUS

Ekspertki odpowiedzą na pytania uczestników, zostaną też rozdane materiały informacyjne i gadżety. Zapraszamy wszystkich chętnych! Miejsce spotkania będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a materiały informacyjne zaadaptowane pod ich specyficzne potrzeby.

To ważna i bardzo potrzebna wiedza – nie przegap!

Spotkanie poprowadzą:

Pani Ewa Wnęk – Kierowniczka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji ZUS, ekspertka w zakresie ubezpieczeń i składek. Szkoli płatników składek, ubezpieczonych i lekarzy. W ramach programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem prowadzi wykłady dla studentów krakowskich uczelni.

Pani Monika Suder - Koordynatorka ds. komunikacji społecznej i edukacji. Pracuje w ZUS od 2006 roku. Zajmuje się upowszechnieniem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród dzieci i młodzieży.

Będzie również można skorzystać ze stoiska zakładania profili na Platformie  Usług Elektronicznych ZUS. By założyć profil na PUE, zabierz ze sobą dowód osobisty.

22 maja (wtorek) 2018 r.

Godz. 9:00 – 12:00

Miejsce: DON, Al. Mickiewicza 9a, IV piętro, pok. 412

UWAGA! Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: http://www.don.uj.edu.pl/aktualnosci/wiadomosci/-/journal_content/56_INS...

Czym jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS

To narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu załatwisz większość spraw przez internet

Jakie korzyści daje PUE

 • wgląd do danych zgromadzonych w ZUS,
 • przekazywanie dokumentów ubezpieczeniowych,
 • składanie wniosków i otrzymywanie na nie odpowiedzi,
 • zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi z ZUS,
 • umawianie się na wizyty w jednostce ZUS.

Od 1 lipca 2018 r.  zaświadczenia lekarskie będą wystawiane tylko w formie elektronicznej. Posiadanie konta na PUE pozwoli pracownikowi na bieżąco sprawdzać wysłane elektronicznie zwolnienia lekarskie.

 

ZAPROSZENIE NA TURNIEJ KOSZYKÓWKI

Fundacja For Heroes oraz Gmina Miejska Kraków mają zaszczyt zaprosić na turniej II Polskiej Ligi Koszykówki Na Wózkach który odbędzie się 28.042018 na hali sportowej KS Prądniczanka ul. Majora 12a w Krakowie.

W załączniku oficjalne zaproszenie.

SPOTKANIE Z JAŚKIEM MELĄ

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jaśkiem Melą  - Założycielem i Prezesem Fundacji  Poza Horyzonty. Zdobywcą wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej.

Spotkanie odbędzie się w Krakowie w dniu 8 maja 2018 r, godz. 11.00,  w Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II  przy ul. Bernardyńskiej 3.

Więcej informacji na plakacie (na dole strony)

Niech nasze spotkanie będzie inspiracją dla osób przeżywających kryzysy, specjalistów obszaru pomocy
społecznej, studentów, a także wszystkich osób poszukujących i ciekawych drugiego człowieka.

Zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy kierować na adres:
katarzyna.wojtanowicz@upjp2.edu.pl

Serdecznie zapraszamy

KRAKOWSKIE DNI INTEGRACJI 2018
 
Zapraszamy do udziału w konferencji, warsztatach, szkoleniach i innych wydarzeniach zorganizowanych przez Krakowskie Uczelnie w ramach tegorocznych Krakowskich Dni Integracji (16-20 kwietnia).
 
W ofercie KDI między innymi:
warsztat Rekrutacja przez Social Media
warsztat Zdrowie z natury, szlaki sensoryczne wokół nas
warsztat tworzenie map myśli
seminarium Student w kryzysie psychicznym
warsztat Włącz motywację - aby chciało się chcieć
szkolenie Jak Pomoc, żeby nie zaszkodzić? Kurs Udzielania Pierwszej Pomocy
Impreza wiosenna
Dzień Sportu
 

Poniżej linki do w/w wydarzeń.

https://konferencja.odpowiedzialnewsparcie.pl/   --> konferencja Odpowiedzialne wsparcie zrównoważony rozwój - 16 kwietnia 2018 - trzeba się zarejestrować

http://bon.uek.krakow.pl/index.php?p=m&idg=mg,253  --> wydarzenia na wszystkich Uczelniach - na poszczególne wydarzenia trzeba się zapisać

http://bon.uek.krakow.pl/index.php?p=m&idg=mg,253,265 --> konkurs fotograficzny
 

W Naszej Uczelni będę organizowane 2 wydarzenia:
 
- warsztat Włącz motywację - aby chciało się chcieć - 19 kwietnia 9:30 -11:30, ul. Franciszkańska 1 s.015
 
- szkolenie Jak Pomoc, żeby nie zaszkodzić? Kurs Udzielania Pierwszej Pomocy - 20 kwietnia, 9:00-12:00, ul. Bernardyńska 3, Aula
 
Zainteresowani proszę, żeby zgłaszali się pod nr tel 501 13 84 28 albo mailowo bon@upjp2.edu.pl

 

......

DNI KARIERY NA UNIWERSYTECIE PAPIESKIM JANA PAWŁA II

16 marzec, Dzień Kompetencji i Umiejętności, Warsztaty

ul. Franciszkańska 1

 9:45-11:15  Sztuka (auto)prezentacji  Edyta Mosur i Monika Kowalczyk, Koło Naukowe Rozwoju Osobistego UEK

11:30-13:00  Wygraj z rekruterem Robert Szydło, Koło Naukowe Rozwoju Osobistego UEK

13:15-14:45  Wyłącz odjutrowizm, włącz motywację  Małgorzata Smykała, Koło Naukowe Rozwoju Osobistego UEK

15:00-16:30  Od marzyciela do człowieka sukcesu, czyli sztuka planowania i stawiania celów  Joanna Dobosz, Koło Naukowe Rozwoju Osobistego UEK

ul. Bernardyńska 3

9:45-11:15   Kompetencje i predyspozycje zawodowe Wojewódzki Urząd Pracy

11:30-13:00   Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej WilsonHCG

13:15-14:45  Jak stworzyć przyciągające uwagę CV WilsonHCG

ZAPISY na warsztaty:

telefonicznie -  501 13 84 28,

mailowo -  biurokarier@upjp2.edu.pl,

osobiście -  Biuro Karier ul. Franciszkańska 1, pokój 222d

DYŻUR PSYCHOLOGA

Dyżury psychologa styczeń-czerwiec 2018

9:00-13:00

styczeń - 16.01, 30.01

luty - 6.02, 20.02

marzec - 6.03, 20.03

kwiecień - 10.04, 24.04

maj - 8.05, 22.05

czerwiec  5.06, 26.06

zapisy: 501 138 428

OGÓLNOPOLSKI KONKURS POEZJI

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” organizuje 8. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poezji dla Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”, obejmującego dwie kategorie: „Osoby niepełnosprawne intelektualnie” i „Osoby z pozostałymi niepełnosprawnościami”. Pomysłodawczynią konkursu jest Anna Dymna.

Marzyłam o tym, by istniał konkurs ogólnopolski, dla ludzi o wszystkich niepełnosprawnościach, z profesjonalnym jury, z poważnymi nagrodami, z możliwością publikacji nagrodzonych utworów. I dlatego wymyśliłam „Słowa, dobrze, że jesteście”. Ludzie cierpiący, chorzy, niepełnosprawni w sposób szczególny potrzebują słów, które stają się ich przyjaciółmi i sprzymierzeńcami. Oni często muszą nauczyć się żyć na nowo, z ograniczonymi możliwościami działania; poradzić sobie jakoś z poczuciem krzywdy, z uczuciem wykluczenia albo upokorzenia, z bólem i nurtującym pytaniem: „Dlaczego właśnie mnie to spotkało?”. W swoich wierszach wyjawiają najintymniejsze przeżycia, najbardziej wstydliwe prawdy. Ich słowa, pisane w ciszy i samotności, stają się prawdziwe do bólu. Obnażają istotę najtrudniejszych zmagań, które człowiek nosi w sobie. Ale wyrażają również najpiękniejsze przeżycia i pokazują, że słowo pomaga żyć, bo nazywa, oswaja, tłumaczy największe problemy – mówi Anna Dymna.

Laureatom konkursu przyznawane są nagrody pieniężne: I miejsce – 5 tys. zł, II miejsce – 3 tys. zł, III miejsce – 2 tys. zł.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.mimowszystko.org.

Wiersze, wraz z kompletem wymaganych dokumentów należy przesłać do 16 marca 2018 r. pod adres poezja@mimowszystko.org lub pocztą tradycyjną:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
ul. Prof. Stefana Myczkowskiego 4,
30-198 Kraków

Z dopiskiem „Konkurs poezji”

Ogłoszenie wyników nastąpi do 11 maja 2018 r.

Wiersze zwycięzców konkursu zostaną opublikowane w tomiku poezji, wraz z utworami laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Lekarzy im. prof. Andrzeja Szczeklika, wydanego wspólnie z „Medycyną Praktyczną” - partnerem projektu

FESTIWAL ZACZAROWANEJ PIOSENKI
 
Startuje 14. Festiwal Zaczarowanej Piosenki.
To wyjątkowy, ogólnopolski konkurs dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie.
Wszystkie informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej www.zaczarowana.pl lub pod numerem telefonu 22 547 87 91
Na zgłoszenia czekamy do 18 marca 2018 r. 
 

BEZPŁATNY LEKTORAT JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Serdecznie zapraszamy niewidomych i słabowidzących studentów i do udziału w bezpłatnym lektoracie języka hiszpańskiego, który rozpocznie się w marcu 2018 r. Zajęcia będą prowadzone przez studentów filologii hiszpańskiej, w ramach kursu przygotowującego ich do pracy z osobami z niepełnosprawnością wzroku, i będą trwały do zakończenia semestru letniego 2017/2018. Osoby chcące kontynuować naukę w kolejnym semestrze, będą miały taką możliwość w DON UJ. Lektorat będzie prowadzony od zera, a zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu po jednej godzinie.

Jeśli to możliwe, bardzo proszę o upowszechnienie informacji o naborze do tego projektu wśród Państwa klientów z niepełnosprawnością wzroku. Więcej szczegółów można znaleźć na naszej stronie internetowej: http://www.don.uj.edu.pl/dla-studentow/lektoraty/hiszpanski

Osoby zainteresowane bardzo proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny:
patrycja.supik@uj.edu.pl
tel.: 12 663 43 50

Osoby chętne zapraszamy do kontaktu do 26 lutego 2018 r.

ZMIANA GODZIN PRACY BIURA DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Od 1 lutego 2018 r Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych będzie otwarte od 7:00 - 15:00.

ZAGRANICZNA MOBILNOŚĆ STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
realizuje projekt dofnansowany z Funduszy Europejskich

Skorzystaj z szansy jaką daje program POWER-HE i zrealizuj wyjazd za granicę na studia lub praktyki w r.a. 2017/2018
Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Edycja 2

 

Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowych i kluczowych osób z wykorzystaniem programów mobilności ponadnarodowej.

Studenci, którym przysługuje stypendium socjalne będą korzystać z „grantu zero” programu Erasmus+ według stawek Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
(PO WER). Warunkiem otrzymania stypendium z programu PO WER jest przystąpienie do rekrutacji na wyjazdy na dany rok akademicki z uwzględnieniem informacji o
pobieranym stypendium socjalnym w Zgłoszeniu Kandydata na Stypendium. Konieczne jest także dostarczenie do CNBiWM UPJPII (ul. Bernardyńska 3, p.207, Kraków)
zaświadczenia z dziekanatu o przyznanym stypendium socjalnym na bieżący rok akademicki.

Studenci, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności będą korzystać z „grantu zero” programu Erasmus+ według stawek Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja
Rozwój (PO WER). Oprócz stypendium studenci mogą także otrzymać dodatkowe fundusze (zwrot kosztów rzeczywistych) po przedłożeniu w CNBiWM UPJPII stosownych
dokumentów/ dowodów zapłaty. Koszty rzeczywiste obejmują np.:

 •  podróż i pobyt osoby towarzyszącej
 •  wynagrodzenie miejscowego opiekuna
 •  opieka lekarska, rehabilitacja, leki
 •  specjalne materiały dydaktyczne
 •  specjalne ubezpieczenie.

*Grant Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) będzie wpłacany
na konto stypendysty w walucie polskiej (PLN).

Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc!
Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowychmn i kluczowych osób z wykorzystaniem programów mobilności ponadnarodowej.

Wiecej informacji w zakładce www  Biura ds. Osób NIepełnosprawnych -  Erasmus albo bezpośrednio w Centrum Naukowo-Badawczym i Współpracy Międzynarodowej UPJPII ul. Bernardyńska 3, 31-069 Kraków, pok. 207 tel.: +48 12 428 60 36 e-mail: erasmus@upjp2.edu.pl

 

DYŻUR PSYCHOLOGA

 

Dyżury psychologa styczeń-czerwiec 2018

9:00-13:00

styczeń - 16.01, 30.01

luty - 6.02, 20.02

marzec - 6.03, 20.03

kwiecień - 10.04, 24.04

maj - 8.05, 22.05

czerwiec  5.06, 26.06

zapisy: 501 138 428

ZAPROSZENIE NA TURNIEJ KOSZYKÓWKI

Fundacja For Heroes ma zaszczyt zaprosić na Międzynarodowy Turniej koszykówki na wózkach „For Heroes Cup 2017” który odbędzie się 16-17.12.2017 na obiektach ośrodka sportu i rekreacji „Kolna”

szczegóły w załączniku na dole strony

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Drodzy Studenci i Pracownicy UPJP2,  serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się 12 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00 w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja (parter) aleja 29 Listopada 46.
W świąteczną atmosferę wprowadzi na prof. dr hab. inż. Kazimierz Wiech wraz z zespołem Skalni i Chóru UR.
Zgłoszenia do 6 grudnia 2017r . w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych UPJPII, ul. Franciszkańska 1, 222d lub mailowo bon@upjp2.edu.pl można również telefonicznie 12 422 57 85 wew. 741

Zapraszamy :-)

 

VI Ogólnopolska Konferencjia  naukowo-szkoleniowa

pt. " Osoby Niepełnosprawne – pełne uczestnictwo w społeczeństwie.

Podnoszenie jakości życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce."

 w Częstochowie

Konferencja odbędzie się dniach 08.12-10.12.2017 r.,

 organizowana przez Międzywydziałowe Koło Integracji i Wsparcia Feniks  Politechniki Częstochowskiej

            Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną - szóstą już edycję naszej konferencji dotyczącą problematyki osób niepełnosprawnych, która po raz pierwszy będzie miała również charakter naukowy - prezentowane wystąpienia zostaną po zrecenzowaniu opublikowane w monografii pokonferencyjnej. Tegoroczna edycja konferencji zatytułowana jest: Osoby Niepełnosprawne – pełne uczestnictwo w społeczeństwie. Podnoszenie jakości życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce”.

            Zaproszenie kierujemy do przedstawicieli różnych dziedzin nauki, studentów, doktorantów, osób związanych ze środowiskiem osób niepełnosprawnych  oraz osób zainteresowanych tematyką niepełnosprawności i podnoszeniem jakości życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

            Naszym celem jest  ujęcie tematu pod względem psychologicznym, socjologicznym, ekonomicznym, pedagogicznym oraz technicznym. Spotkanie będzie mieć charakter praktyczny i szkoleniowy, aby uczestnicy konferencji  mogli zdobyć jak najwięcej ważnych informacji związanych z tematem podnoszenia jakości życia osób niepełnosprawnych.

            Podczas konferencji odbędą się warsztaty tematyczne, których zakres zostanie podany w kolejnym komunikacie dotyczącym konferencji na naszej stronie internetowej www.feniks.pcz.pl oraz fanpage fb https://www.facebook.com/Feniks.PCz/

Zgłoszenia do udziału w konferencji  prosimy przesyłać do dn. 24.11.2017 r. Rejestracji na konferencję można dokonać za pomocą linku poniżej:

https://docs.google.com/forms/d/1Dmxh3mrorpaUQNqP_o-VvHSsOWs3z1DZuHeRX3X...

Podczas rejestracji uczestnicy czynni powinni podać streszczenie - abstrakt. Pełny tekst publikacji należy przesłać na adres mailowy: pcz.feniks@gmail.com do dn. 15.01.2017 r.

Koszt uczestnictwa w konferencji:

 • udział bierny (bez wygłoszenia referatu)  -  350 zł
 • udział czynny (z wygłoszeniem referatu, który zostanie opublikowany w monografii pokonfrencyjnej) - 450 zł

Koszty obejmują pełne wyżywienie, przejazdy pomiędzy obiektami politechniki, nocleg, materiały konferencyjne. W przypadku udziału czynnego również koszty recenzji i publikacji artykułu w monografii.

Wpłat należy dokonać na konto w terminie do 30.11.2017 r. (numer konta zostanie podany w mailu zwrotnym po wypełnieniu formularza rejestracyjnego).

Miejsce konferencji:

Politechnika Częstochowska

Wstępny harmonogram konferencji:

Piątek - 08.12.2017

13:00 - 16.00 Rejestracja uczestników,

17:00 Uroczyste otwarcie,

19:00 - 20:00 I panel,

21:30 Spotkanie w Filutku.

Sobota - 09.12.2017

9:00 Śniadanie,

10:00-12:00 II Panel,

12:00 - 12:20 Przerwa kawowa,

12:20 - 14:20 III Panel,

14:30 Zakończenie części merytorycznej konferencji,

17:00 Uroczysta kolacja podsumowująca konferencję z władzami uczelni. Obowiązuje strój wieczorowy.

Niedziela - 10.12.2017

9:00 Śniadanie,

10:30 - 13:00 Warsztaty "Częstochowa kiedyś i dziś, czy bardziej dostępna? Historia w pigułce", albo -  warsztaty w terenie,

13:30 Obiad,

14:30 Zakończenie konferencji.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w harmonogramie konferencji.

Wygłoszone podczas konferencji prezentacje zostaną opublikowane w monografii pokonferencyjnej.

Komitet naukowy:

 • Dr hab. Anna Korombel, prof. PCz – redakcja naukowa monografii

Recenzenci:

 • Dr Juliusz Sętowski - opiekun MKIiW Feniks,
 • Dr inż. Aneta Idziak Jabłońska.

Pozostali członkowie komitetu zostaną podani w późniejszym komunikacie.

Harmonogram wydawniczy:

 • do 24.11.2017 – termin nadsyłania zgłoszeń oraz abstraktów
 • 8-10.12.2017 r. – konferencja
 • 15.01.2018 – termin nadsyłania artykułów
 • 15.01 – 30.03.2018 – recenzje artykułów
 • pierwsza połowa kwietnia – wydanie monografii
 • 22.04-24.04.2018 –rozdanie monografii autorom biorącym udział w Olimpiadzie, wysyłka pocztą do pozostałych autorów.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/Feniks.PCz/

http://feniks.pcz.pl/

mail: pcz.feniks@gmail.com

Kontakt:

Elżbieta Stolarska - sprawy organizacyjne i wydawnicze - tel. 501 668 719

Michał Modławski - sprawy finansowe i wydawnicze - tel. 533 420 850

Organizatorzy

 

PRZGOTOWANIA DO BIEGU KOŚCIUSZKOWSKIEGO

 

 
Dla osób zainteresowanych do wzięcia udziału w Biegu Kościuszkowskim (marzec 2018 ) jest możliwość opłacenia specjalnych treningów przygotowujących do Biegu.
Bardzo proszę o zgłaszanie się osób zainteresowanych do końca października.

 

 
ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNY WARSZTAT - TRENING PAMIĘCI I INTELIGENCJI
 
W programie:
•       Techniki efektywnego zapamiętywania
•       Wykorzystywanie „obu półkul” mózgu w pracy
•       Post test zapamiętywania
•       Ćwiczenia praktyczne
•       Style uczenia się Kolba
•       Teorie zapamiętywania
•       Test zapamiętywania

Warsztaty adresowane są do wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem.
Osoba prowadząca:
Karolina Nikorowska; psycholog www.coachingspace.pl

Warsztaty odbędą się 26 października 2017 (czwartek) w godzinach 15:00 – 20:00 na Akademii Górniczo-Hutniczej - ul. Reymonta 17/9 (sala szkoleniowa BON AGH)

Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się do poniedziałku (16.10.2017) - może być mailowo na bon@upjp2.edu.pl - LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Załączam plakat i formularz zgłoszeniowy.

KONFERENCJA "NIEPEŁNOSPRAWNI W PRACY"

w dniu 8 listopada 2017 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja Łódź Akademicka organizuje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej IV edycję konferencji pn. „Niepełnosprawni na rynku pracy”.

W załączniku przesyłam pismo przewodnie oraz szczegółowy plan konferencji, prosząc o rozesłanie tej informacji do studentów z niepełnosprawnościami Państwa Uczelni oraz wszelkich osób zainteresowanych tematyką osób niepełnosprawnych.

Będziemy wdzięczni za zamieszczenie informacji o naszym wydarzeniu w Państwa mediach społecznościowych oraz na uczelnianych stronach internetowych.

Zgodnie z założeniami ubiegłorocznymi zapraszamy Państwa na Zjazd Pełnomocników, który odbędzie się 7 listopada 2017 r. Tematem przewodnim Zjazdu będzie USTAWA 2.0 – Prawo o Szkolnictwie Wyższym.

Poniżej (na dole strony) załączam zaproszenie na konferencję oraz jej program.

Rejestracja, wszelkie informacje i szczegółowy program znajduje się na stronie wydarzenia:
http://niepelnosprawni.lodzakademicka.pl/

Serdecznie zapraszam!

III KONGRES OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

 

Spotkamy się 25 października w Warszawie, by wspólnie świętować piątą rocznicę obowiązywania w Polsce Konwencji ONZ i rozmawiać o zmianach w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

 

Od 2015 r. spotykamy się na Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami, by domagać się równych praw. Gwarantuje je nam Konwencja ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami, którą Polska ratyfikowała w 2012 r. Mimo to nasze prawo do godnego i niezależnego życia ciągle nie jest realizowane. A to znacząco utrudnia nam i naszym rodzinom codzienne funkcjonowanie. Dlatego naszym tegorocznym hasłem jest ZA NIEZALEŻNYM ŻYCIEM.

 Cel III Kongresu

Głównym celem III Kongresu jest wypracowanie wytycznych dla nowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Rozumiemy przez to:

 • priorytety Strategii na rzecz osób z niepełnosprawnościami
 • założenia dla ustaw wdrażających nowy system wsparcia.

W ten sposób nawiążemy do bieżących prac Rządu związanych między innymi ze Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju i programem „Za życiem”.

Konwenty Regionalne

Wzorem lat ubiegłych Kongres poprzedzać będą spotkania konsultacyjne w regionach, tzw. Konwenty Regionalne. Odbędą się one w kilkunastu miastach w całej Polsce (aktualna lista tutaj).

Zdając sobie sprawę, że nie każdy będzie miał możliwość przyjechać do Warszawy aby wziąć udział w Kongresie, zapraszamy Państwa także do udziału w tych regionalnych spotkaniach. Konwenty Regionalne będą okazją do spotkania, wymiany poglądów, prezentacji pozytywnych przykładów z naszego środowiska oraz wypracowywania wspólnych postulatów.

Dlaczego warto przyjść na Kongres?

Bo jeśli nie będziemy mówić o swoich sprawach, nikt nie zrobi tego za nas!

Bo obecne w życiu publicznym osoby z niepełnosprawnościami można policzyć na palcach jednej ręki!

Bo kobiety z niepełnosprawnościami są podwójnie dyskryminowane!

Bo mamy dość biedy i braku miejsc pracy – minimalne wynagrodzenie nie jest godną płacą, a z renty trudno wyżyć!

Bo wyjście z domu i dotarcie do sklepu, kina, urzędu, a nawet skorzystanie ze strony w Internecie jest często utrudnione lub niemożliwe!

Bo tylko 9% budynków w Polsce jest architektonicznie dostępnych!

Bo segregacja w edukacji nie może być podstawowym rozwiązaniem!

Bo rodziny zostawione same sobie popadają w coraz większe problemy!

Bo potrzebujemy solidarności we własnym środowisku!

Bo Kongres może być początkiem zmiany społecznej!

 

Zapraszamy do uczestnictwa!

Na stronie konwencja.org znajdziecie Państwo formularz zgłoszeniowy dla uczestników III Kongresu. Prosimy o jego wypełnienie, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia można przesłać za pośrednictwem formularza:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScv4pEiNw3e4Byqu_ssG4d8zu9fICr7IRJs8LwsXKw6SET0pw/viewform

Udział w Kongresie jest bezpłatny dla uczestników.
 

Dorzuć się do organizacji Kongresu „Za niezależnym życiem”

Każdy, komu bliskie są wartości i idee Kongresu oraz Konwencji, może realnie wesprzeć starania osób z niepełnosprawnościami w dążeniu do zmian. Za niezależnym życiem!

Wierzymy, że razem możemy więcej!

Uruchomiliśmy na ten cel zbiórkę publiczną https://zrzutka.pl/gg3u3u  

Za każdą wpłaconą złotówkę serdecznie dziękujemy i prosimy o udostępnienie informacji o zbiórce.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Odwiedź naszą stronę: www.konwencja.org

W każdej z powyższych spraw można kontaktować się z Panią Magdaleną Lubaś (kongres@konwencja.org).

WARSZATY DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH W MUZEUM AK

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie pragnie serdecznie zaprosić do udziału w bezpłatnych warsztatach dla osób niesłyszących, które organizowane będą w siedzibie instytucji przez cały październik 2017 roku.

Warsztaty zostaną oparte na scenariuszach zajęć edukacyjnych prowadzonych w Muzeum, dotyczących historii Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Zajęcia potrwają ok. 1,5 godziny, by następnie grupy, które zadeklarują swój udział, mogły wraz z Edukatorem i Tłumaczem języka migowego zwiedzić ekspozycję stałą Muzeum. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do udziału w prekursorskim działaniu edukacyjnym podejmowanym przez naszą instytucję

Możliwość realizacji warsztatów specjalnie dla osób głuchych została umożliwiona dzięki działaniom w ramach projektu Historia wpada w ucho. Muzeum AK dla głuchych. Instytucja zabezpieczyła środki na działania edukacyjne - warsztatowe, oraz stworzenie innowacyjnej ścieżki zwiedzania dla osób głuchych: Głusi na szlAKu. Zajęcia mają za zadanie wprowadzenie osób głuchych w historię i kontekst działalności Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej oraz zapowiadać otwarcie pierwszej w Małopolsce inteligentnej i zautomatyzowanej ścieżki zwiedzania ekspozycji stałej Muzeum. 

 Będziemy szczęśliwi jeśli zechcą Państwo wziąć udział w przygotowywanych przez nas zajęciach, pomagając nam wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowisk osób głuchych.

Warsztaty edukacyjne będą odbywać się kolejno: 2, 6, 9, 13, 16, 20, 23, 27, 30 października, a ostatnie odbędą się 3 listopada. Zapisów grup na zajęcia można dokonywać pod nr telefonu: 12 410 07 70 oraz mailowo, pod adresem: biuro@muzeum-ak.pl, w tytule wpisując: rejestracja na zajęcia w ramach programu Historia wpada w ucho.

STAŻE, SZKOLENIA, PRACA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Od września trwa ostatni nabór do programów aktywizacji zawodowej dla osób niepełnosprawnych z terenu Małopolski! Płatne staże, stypendia, specjalistyczne szkolenia i warsztaty to tylko niektóre z form wsparcia, jakie Stowarzyszenie WIOSNA oferuje uczestnikom swoich projektów.

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI - KOMPLEKSOWY PROGRAM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 30+ W MAŁOPOLSCE i WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI to dwa projekty rynku pracy, których organizatorem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie WIOSNA, znane ze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Projekty powstały z myślą o osobach z orzeczeniem o niepełnosprawności, którym zależy na rozwoju swojej kariery i zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Dla osób niepełnosprawnych udział w takich programach to nie tylko realna szansa na znalezienie pracy, ale i walka z własnymi słabościami. 

WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI to projekt, w którym o wsparcie mogą ubiegać się osoby młode z Małopolski w wieku 18-29, które nie pracują i nie kształcą się w trybie dziennym z orzeczeniem o niepełnosprawności jak i osoby nieposiadające orzeczenia, ale mieszkające na terenach wiejskich województwa oraz rodzice w przedziale wiekowym 18-29 lat z województwa małopolskiego. Każdy uczestnik WIOSENNEJ AKADEMII MOŻLIWOŚCI weźmie udział w spotkaniach ze specjalistami i asystentami w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, otrzyma indywidualny plan ścieżki zawodowej, skorzysta ze specjalistycznych szkoleń takich jak księgowe, informatyczne, graficzne, językowe, hipoterapii czy kursu na prawo jazdy. Rekrutacja do projektu trwa do końca września 2017 roku. 

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ to program skierowany do osób powyżej 30. roku życia, pozostających bez pracy i mieszkających w Małopolsce. O wsparcie mogą ubiegać się osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. W ramach projektu gwarantowane jest przygotowanie do stażu lub pracy poprzez udział w doradztwie, szkoleniach i indywidualnych konsultacjach. Ostatnia rekrutacji potrwa do końca października 2017 roku. 

WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI 

http://rynekpracy.wiosna.org.pl/akademia  

Tel. 783 430 102 

E-mail: akademiamozliwosci@wiosna.org.pl  

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ 

http://rynekpracy.wiosna.org.pl/aktywni/  

Tel. 785 988 400, 783 430 075 

E-mail: aktywni30plus@wiosna.org.pl

 

Bezpłatne zajęcia taneczne i teatralne dla osób niewidomych i słabowidzących

Klub Kultury Mydlniki zaprasza na bezpłatne warsztaty taneczne oraz teatralne w ramach projektu „Po drugiej stronie lustra”.

Projekt skierowany jest do osób niewidzących, słabowidzących oraz pełnosprawnych, które chcą realizować się na scenie oraz tworzyć własne inicjatywy. Uczestnicy będą mieli okazje poznać podstawy tańca towarzyskiego, a także wziąć udział w warsztatach teatralnych, które zakończą się spektaklem.

Pierwsze zajęcia z tańca towarzyskiego odbędą się 12 września o godz. 14:30. Zajęcia teatralne ruszą 16 września o godzinie 10:00.

Zapisy pod numerem telefonu 533 356 008 oraz mailem: mydlniki@dworek.eu

 

*********************************************************************************************************************************************

Wnioski o stypendium specjalne należy składać w okresie od 2 do 6 października 2017 r.

w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych ul. Franciszkańska 1- pokój nr 222d

 

OFERTA PRACY DLA OSOBY Z DYSFUNKCJĄ WZROKU - FUNDACJA SZANSA DLA NIEWIDOMYCH

 

Co bardziej cenisz?

Biurokratyczny porządek, czy raczej pomysłowość i waleczność?
Znudzonych, eleganckich współpracowników, czy ludzi chcących zrobić coś mądrego i dobrego?
Otoczenie ładnych ścian i mebli, czy pracę wszędzie, gdzie da się coś zrobić?
Sztuczne i miłe słówka, czy prawdziwe relacje służące pomaganiu innym?
Jeśli wybierasz te drugie odpowiedzi to zaaplikuj na stanowisko:

TYFLOSPECJALISTA

 

Do Twoich głównych zadań należeć będzie:

 • poradnictwo w zakresie możliwości rehabilitacyjnych i informatycznych dla osób z dysfunkcją wzroku,
 • organizowanie spotkań dla osób niewidomych i niedowidzących ze specjalistami,
 • kontakty, współpraca z instytucjami publicznymi w województwie małopolskim,
 • organizacja pokazów nowoczesnych rozwiązań tyfloinformatycznych i tyflorehabilitacyjnych,
 • organizacja spotkań integracyjnych i wyjazdów,
 • realizacja projektów, których beneficjentami są osoby z dysfunkcją wzroku,
 • poszerzanie świadomości o istocie niepełnosprawności wzrokowej w najbliższym otoczeniu niewidomych i niedowidzących.

 

Oferujemy ciekawą, pełną wyzwań pracę  o dużym stopniu samodzielności i odpowiedzialności, rozwój zawodowy, możliwość poszerzenia doświadczenia i wiedzy w zakresie tyflorehabilitacji i tyfloinformatyki, a także długofalową współpracę i niezbędne narzędzia pracy.

 

Wymagania:

 • minimum roczny staż pracy,
 • orzeczenie o niepełnosprawności (mile widziana dysfunkcja wzroku),
 • samodzielność i inicjatywa w działaniu,
 • wysoka kultura osobista,
 • bardzo dobra znajomość obsługi komputera.

 

Dokumenty aplikacyjne (CV, mile widziany list motywacyjny) prosimy przesyłać na adres
e-mail: krakow@szansadlaniewidomych.org

----------------------------------------------------------------

SZKOLENIE „Aktywność fizyczna, żywienie, dietoterapia w zaburzeniach, chorobach, niepełnosprawności”

Biuro os. Niepełnosprawnych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych

mają zaszczyt zaprosić Państwa

na

Szkolenie pt:

„Aktywność fizyczna, żywienie, dietoterapia w zaburzeniach, chorobach, niepełnosprawności

W dniach 19-20 czerwca 2017 roku

Sala szkoleniowa, ul. Frańciszkańska 1

Prowadząca: Anna Przebinda - dietetyk kliniczny, psychodietetyk

 

Na zgłoszenia czekamy do 14 czerwca 2017 roku

Koszt udziału w szkoleniu: 150 zł

Dla Studentów UPJPII z niepełnosprawnościami udział w szkoleniu jest bezpłatny

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o udziale w szkoleniu

 

Osoba do kontaktu : Aldona Jakubowska, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych,

tel. 12 433 99 45, e-mail: bon@upjp2.edu.pl

Szczegóły dot. nr sali i dane do wpłat zostaną podane w późniejszym terminie

 

Program szkolenia pt: „Aktywność fizyczna, żywienie, dietoterapia w zaburzeniach, chorobach, niepełnosprawności

Dzień pierwszy

9:00-11:00 Przedstawienie piramidy żywienia. Od czego tyjemy? Najczęstsze błędy żywieniowe

11:00 - 11:15 przerwa kawowa
11:15 - 13:15 Z czego składa się jedzenie? Białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i woda

13:15 - 13:45 przerwa kawowa
13:45 -16:45 Zapotrzebowanie kaloryczne - jak obliczyć, ile energii potrzebujemy? Ćwiczenia praktyczne

Dzień drugi

 

9:00-11:00 Wprowadzenie do dietoterapii - czy jedzenie może leczyć? Zespół jelita nieszczelnego i wpływ na zdrowie oraz rola składników antyodżywczych
11:00 - 11:15 przerwa kawowa
11:15 - 13:15 Cukier - co się dzieje po posiłku? Żywienie w insulinooporności i cukrzycy typu II
13:15 - 13:45 przerwa kawowa
13:45 -15:00 Suplementacja - dla kogo przeznaczone są suplementy diety? Makro i mikroelementy ważne dla stawów i kości

15:00-16:45 Jak chudnąć i utrzymać efekty? Dieta vs. zmiany nawyków żywieniowych oraz rola aktywności fizycznej

 

Prowadząca szkolenie o sobie:

"Zajmuję się dietoterapią i medycyną funkcjonalną. Jestem magisterm psychologii i  psychodietetykiem, a wiedzę z zakresu dietetyki zdobywam przede wszystkim poza granicami Polski. Ukończyłam studia Nutritional Consultancy w Plaskett Nutritional Medicine College i poddaję się certyfikacji w Functional Medicine University w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu jestem na bieżąco z najnowszymi doniesieniami ze świata nauki i zdobywam wiedzę, której w polskiej dietetyce czasem brakuje.

W pracy z pacjentami szukam systemu, który będzie optymalny dla ich zdrowia, pozwoli zwalczyć problemy hormonalne, choroby autoimmunologiczne i dolegliwości trawienne, a  także wspiera ich w pracy nad wymarzoną sylwetką. Specjalizuję się w pomocy osobom ze schorzeniami hormonalnymi i niedoczynnością tarczycy.

 Żyję zasadami, o których mówię, a wolne chwile poświęcam na szkolenia i pisanie bloga - www.zwidelcempozdrowie.pl."

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I ZAPROSZENIE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO NA DOLE STRONY (FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SZKOLENIE DIETETYKA)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Katedra Pedagogiki Ogólnej,
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych

zapraszają na
III OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ
z cyklu Student z niepełnosprawnością w środowisku akademickim
pod tytułem
Dorosłość z niepełnosprawnością – edukacja, praca, rodzina
Konferencja odbędzie się w dniu 8 czerwca 2017 roku

Pierwsza edycja konferencji odbyła się w czerwcu 2010 roku i w całości była poświęcona doświadczeniom budowania systemu wsparcia dla studentów z niepełnosprawnościami. Podczas drugiej edycji konferencji (2015)–dzieliliśmy się wieloma nowymi doświadczeniami w pracy ze studentami z niepełnosprawnością, wymienialiśmy dobre praktyki, a nade wszystko udało nam się poszerzyć obszar naszych rozważań o tematykę związaną z pozauczelnianym funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami. W roku 2017 roku planujemy rozszerzyć nasze rozważania o tematykę związaną z funkcjonowaniem społecznym i zawodowym dorosłych osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach - edukacji, pracy, rodziny i innych.
Konferencja organizowana jest przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych i Katedrę Pedagogiki Ogólnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy czynnej współpracy wiodących jednostek naukowych z całej Polski oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, które od 29 lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W toku konferencji chcielibyśmy poruszyć między innymi następujące tematy:
1) integracja społeczna osób z niepełnosprawnościami,
2) komunikacja werbalna i pozawerbalna oraz jej wpływ na funkcjonowanie osób
z zaburzeniami mowy w obszarze społecznym i zawodowym,
3) rynek pracy dla osób z niepełnosprawnościami; alternatywne i wspomagające formy
zatrudniania osób z niepełnosprawnościami,
4) rodzina jako znaczący czynnik wsparcia osób z niepełnosprawnością; osoby
z niepełnosprawnościami w różnych rolach społecznych; psychologiczne i socjologiczne
aspekty funkcjonowania rodzin osób z niepełnosprawnościami,
5) rola uczelni w przygotowaniu do funkcjonowania na rynku pracy
- biura ds. osób niepełnosprawnych,
- biura karier,
- dydaktyka szkoły wyższej,
- nauczanie języków obcych,
- wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu osób z niepełnosprawnościami,
6) absolwent (nie tylko szkoły wyższej) z niepełnosprawnością w kontekście społecznym i
zawodowym.
W powyższych zakresach tematycznych planowane są obrady plenarne
i obrady w sekcjach.

 

Serdecznie zapraszamy także studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami do
podzielenia się osobistymi doświadczeniami.

 

Komitet naukowy konferencji:
Prof. dr hab. Janina Filek– Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Prof.dr hab. Joanna Głodkowska- Akademia Pedagogiki Specjalnej
Prof. dr hab. Janusz Mastalski – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII - Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Dr hab. Barbara Gąciarz, prof. AGH – Akademia Górniczo-Hutnicza
Dr hab. Barbara Macinkowska,prof APS. - Akademia Pedagogiki Specjalnej
Dr hab. Paweł Prüfer, prof. AJP - Akademia im. Jakuba z Paradyża
Dr hab. Bernadeta Szczupał, prof. APS – Akademia Pedagogiki Specjalnej
Dr hab. Beata Szluz, prof. UR – Uniwersytet Rzeszowski
Dr hab. Ewa Giermanowska – Uniwersytet Warszawski
Dr hab. Mariola Wolan- Nowakowska - Akademia Pedagogiki Specjalnej
Dr hab. Hubert Kaszyński – Uniwersytet Jagielloński
Dr Katarzyna Kutek-Sładek – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Dr Małgorzata Trojańska – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Komitet Organizacyjny:
dr Katarzyna Kutek-Sładek – 509 59 41 46, katarzyna.sladek@upjp2.edu.pl,
mgr Monika Pyrczak-Piega – 533 28 12 83, monika.piega@upjp2.edu.pl

 

Terminarz konferencji
Zgłoszenie uczestnictwa w konferencji wraz z propozycjami wystąpień prosimy nadsyłać
(zgodnie z załączonym poniżej formularzem) w terminie do 30.04.2017 r. na adres
organizatorów:

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Ul. Franciszkańska 1/202 D, 31-002 Kraków z dopiskiem „KONFERENCJA STUDENT III”
lub elektronicznie na adres: konferencjastudent@gmail.com

Koszt uczestnictwa w konferencji (z publikacją tekstu w czasopiśmie recenzowanym lub
monografii po uzyskaniu pozytywnej recenzji) wraz z wyżywieniem (przerwa kawowa,
obiad) i materiałami konferencyjnymi wynosi 250 zł, dla doktorantów
z niepełnosprawnościami – 100 zł. Udział w konferencji bez publikacji artykułu - 150 zł.
Studenci z niepełnosprawnościami, którzy chcą wziąć czynny udział, oraz wszyscy
uczestnicy bierni – nie ponoszą żadnych kosztów udziału w konferencji.

Wszelkie dodatkowe informacje o konferencji zostaną przesłane osobom zainteresowanym
udziałem w komunikacie nr 2, w pierwszej połowie maja 2017.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji i czekamy na Państwa zgłoszenia.
W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.
W imieniu organizatorów
Katarzyna Kutek-Sładek

 

Na dole strony znajdziecie Państwo Formularz zgłoszeniowy

-------------------------------------------------------

Oferty pracy

Polski HR A-Trybut S.A to firma świadcząca kompleksowe usługi z zakresu zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych. Otwierając rynek pracy na osoby niepełnosprawne, budujemy społeczeństwo bez barier. Należymy do Polskiego HR S.A.

Polski HR- A-Trybut S.A. jako Agencja Rekrutacyjna jest wpisana przez Marszałka Województwa Małopolskiego do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 8750. Polski HR A-Trybut S.A. został laureatem srebrnego medalu w regionie małopolsko–świętokrzyskim w Konkursie Lodołamacze 2016.

Agencja Pracy Tymczasowej obecnie poszukuje osoby do pracy na stanowisku:

Pracownik Obsługi Biura

Miejsce pracy: Kraków

 

Obowiązki:

- odpowiedzialność za administracyjne funkcjonowanie biura

 - kompleksowa obsługa korespondencji m.in. wysyłka poczty

- zakupy firmowe

- obsługa delegacji kadry zarządzającej i gości poprzez rezerwację sali konferencyjnej

-  prowadzenie korespondencji

- inne prace biurowe związane z bieżącą działalnością firmy

 

Wymagania:

- mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności

 - wysoka umiejętności interpersonalna: komunikatywność i dobra organizacja pracy

 - dyspozycyjności

 

Oferujemy:

 - stabilne warunki zatrudnienie (umowa o pracę) w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

- atmosferę w pracy

 

Aplikacje prosimy przesyłać za pomocą formularza lub na adres: barbara.adamska@polskihr.pl

 Prosimy o zawarcie klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz dalszych procesów rekrutacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)."

--------------------------------------------

Polski HR -A-Trybut S.A. to firma świadcząca kompleksowe usługi z zakresu zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych. Otwierając rynek pracy na osoby niepełnosprawne, budujemy społeczeństwo bez barier. Należymy do Polskiego HR S.A.

Polski HR A-Trybut S.A. jako Agencja Rekrutacyjna jest wpisana przez Marszałka Województwa Małopolskiego do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 8750. Polski HR A-Trybut S.A. został laureatem srebrnego medalu w regionie małopolsko–świętokrzyskim w Konkursie Lodołamacze 2016.

 

Obecnie dla naszego Klienta poszukujemy osoby do pracy na stanowisku:

OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO

Oferta kierowana do osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Miejsce pracy: Kokotów (okolice Krakowa)

 

 •  
 • obsługa wózka widłowego
 • załadunek i rozładunek towarów
 • inwentaryzacja
 • transport towaru
 • prace magazynowe
 • przestrzeganie procedur z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

  Wymagania:

 • mile widziane orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
 • uprawnienia do prowadzenia wózka widłowego (wysoki skład)
 • doświadczenie w pracy na stanowisku operatora wózka widłowego
 • pracowitość, zaangażowanie
 • dokładność i odpowiedzialność
 • dyspozycyjność

  Oferujemy:

 • umowę o pracę tymczasową
 • przyjazną atmosferę w pracy
 • pracę w nowoczesnym centrum logistycznym
 • stabilne warunki zatrudnienia

Czekamy na Twoje CV !

 

Osoby zainteresowane pracą zapraszamy  do wysyłanie CV na adres: barbara.adamska@polskihr.pl

 

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

 

Prosimy zawrzeć w aplikacji klauzulę:

 

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz dalszych procesów rekrutacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)."

-------------------------------------------

Polski HR A-Trybut S.A to firma świadcząca kompleksowe usługi z zakresu zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych. Otwierając rynek pracy na osoby niepełnosprawne, budujemy społeczeństwo bez barier. Należymy do Polskiego HR S.A. Polski HR- A-Trybut S.A. jako Agencja Rekrutacyjna jest wpisana przez Marszałka Województwa Małopolskiego do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 8750.

Dla Naszego klienta poszukujemy osoby na stanowisku:

 

Pracownik Administracji

 Miejsce pracy: Kokotów (koło Krakowa)

 

 OBOWIĄZKI: 

- przygotowywanie dokumentacji 

- kompleksowa obsługa klienta  

- współpraca z poszczególnymi działami operacyjnymi w celu zapewnienia sprawnego obiegu informacji

- stała współpraca z działem logistyki  

- nadzór nad dokumentacją

WYMAGANIA:

- mile widziane osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności

- znajomość programu WMS oraz SAP

- mile widziane doświadczenie w centrach logistycznych

- komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

 - terminowość wykonywania powierzonych zadań

-  kreatywność przy rozwiązywaniu problemów

 - umiejętność organizacji czasu pracy

 - sumienność i odpowiedzialność

 OFERUJEMY:

- możliwość zdobycia cennego doświadczenia i rozwoju zawodowego

- umowa o pracę tymczasową

- praca zmianowa

- zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

  Swoje CV prosimy o przesyłanie na adres: barbara.adamska@polskihr.pl

Prosimy zawrzeć w aplikacji klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz dalszych procesów rekrutacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)."

----------------------------------------------

Polski HR A-Trybut S.A to firma świadcząca kompleksowe usługi z zakresu zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych. Otwierając rynek pracy na osoby niepełnosprawne, budujemy społeczeństwo bez barier. Należymy do Polskiego HR S.A. Polski HR- A-Trybut S.A. jako Agencja Rekrutacyjna jest wpisana przez Marszałka Województwa Małopolskiego do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 8750. Dla Naszego klienta poszukujemy osoby na stanowisku:

 

Pracownik Odprawy Celnej

Miejsce pracy: Kraków /Kokotów

 

OBOWIĄZKI: 

- przygotowywanie dokumentacji do odprawy celnej

- kontakt z Urzędem Celnym

 - monitorowanie przesyłek międzynarodowych

 - profesjonalna obsługa klientów

- obsługa „Wrota Celne” składów podatkowych 

 WYMAGANIA:

- praktyczna wiedza z zakresu obowiązujących przepisów celnych

 - komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

-  umiejętność szybkiego podejmowania decyzji

 - mile widziany wpis na listę Agentów Celnych

- mile widziane osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności

 OFERUJEMY:

 - możliwość zdobycia cennego doświadczenia i rozwoju zawodowego  

- umowa o pracę 

 - szkolenie przygotowujące do pracy

 - zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

CZEKAMY NA PAŃSTWA CV:

barbara.adamska@polskihr.pl

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

 

Prosimy zawrzeć w aplikacji klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz dalszych procesów rekrutacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)."

-----------------------------------------

Polski HR A-Trybut S.A to firma świadcząca kompleksowe usługi z zakresu zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych. Otwierając rynek pracy na osoby niepełnosprawne, budujemy społeczeństwo bez barier. Należymy do Polskiego HR S.A. Polski HR- A-Trybut S.A. jako Agencja Rekrutacyjna jest wpisana przez Marszałka Województwa Małopolskiego do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 8750.

Dla Naszego klienta poszukujemy osoby na stanowisku:

Kierownik biura administracji

Miejsce pracy: Kokotów (koło Krakowa)

 

OBOWIĄZKI: 

 - dobra organizacja i koordynacja pracy (m.in. odpowiedzialność za dokumentację)

- nadzór i odpowiedzialności za swoich pracowników

- umiejętności pracy pod presją czasu

 

WYMAGANIA:

- znajomość programu WMS oraz SAP

- mile widziane doświadczenie w centrach logistycznych

-  mile widziane osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności

- komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

- terminowość wykonywania powierzonych zadań

- kreatywność przy rozwiązywaniu problemów

- umiejętność organizacji czasu pracy

- sumienność i odpowiedzialność

 

 

 

OFERUJEMY:

- możliwość zdobycia cennego doświadczenia i rozwoju zawodowego

- umowa o pracę tymczasową

- praca zmianowa

- zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

 

Aplikacje prosimy przesyłać za pomocą formularza lub na adres: barbara.adamska@polskihr.pl

Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

 Prosimy o zawarcie aplikacji klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz dalszych procesów rekrutacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)."

----------------------------------------

 

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza na spotkania

POROZMAWIAJMY O JĄKANIU.

W spotkaniach organizowanych w ramach tego cyklu podejmowany jestproblem jąkania oraz prowadzone są bezpłatne konsultacje neurologopedyczno-psychologiczne dla osób jąkających. Udział w zajęciach jest bezpłatny dla każdego uczestnika.

Na spotkanie zapraszamy: studentów, wykładowców, nauczycieli, pedagogów, psychologów i logopedów.

10:00 Bezpłatne konsultacje

17:00 Wykład / szkolenie "Potrzeby edukacyjne dziecka jąkającego".

Wydawane są zaświadczenia o uczestnictwie.

zapisy telefonicznie: 22 621 39 41, 501 619 643

www.jakanie.pl

16 kwietnia 2016 roku, Kraków ul. Powroźnicza 6/2

Instytut Edukacji i Rozwoju Integralnego

---------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA!!! zmiana terminu kursu wychowawacy: 13-14-15 maja 2016 roku. 

W załączeniu przesyłamy link do formularza zgłoszeniowego, w który prosimy się wpisać w terminie do 30 kwietnia.

https://docs.google.com/forms/u/0/d/1FXAC-QpVQ3WYTAaTv3x4VDSoMmNuDQwrhs2y8iijiWk/edit

Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Fundacja Ku Przyszłości zapraszają na:

KURS WYCHOWAWCY KOLONII

Kurs jest organizowany według nowych przepisów MEN, na podstawie zgody wydanej organizatorom przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Kurs obejmuje cztery spotkania:

07.04.2016 w godzinach 16:00 – 21:00

08.04.2016 w godzinach 16:00 – 21:00

09.04.2016 w godzinach 9:00 – 18:00

10.04.2016 w godzinach 9.00 – 18:00

Odpłatność: 100 zł.

 • Kurs kończy się egzaminem  z wiedzy zdobytej podczas zajęć.

 

 • Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia Kursu uprawniający do pełnienia funkcji wychowawcy wypoczynku

 

 • Kurs zostanie uruchomiony przy zebraniu odpowiednio licznej grupy uczestników.

Zgłoszenia proszę kierować do dnia 4 kwietnia 2016 maja na adres: kurswychowawcy2016@gmail.com ,
 

ZAPRASZAMY!!!!

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Warsztat

„Lot nad kukułczym gniazdem” czyli groza obłąkania –
o zaburzeniach psychicznych bez stereotypów

 

Szkolenie ma na celu poszerzyć wiedzę uczestników z zakresu zaburzeń psychicznych oraz obalić związane z nimi stereotypy. Skierowane jest zarówno do osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą z osobami zaburzonymi, jak i do tych, którymi kieruje „zwykła” ciekawość tematu.

 

Spotkanie rozpocznie mini wykład wzbogacony o materiały filmowe na temat najczęściej spotykanych zaburzeń psychicznych:

 1.             zaburzeń z kręgu autyzmu (w tym Zespołu Aspergera),
 2. wybranych zaburzeń osobowości,
 3. zaburzeń nastroju (afektywnych),
 4. zaburzeń nerwicowych, lękowych,
 5. psychoz

Postaramy się odpowiedzieć na pytania: Po czym je rozpoznać?  Jakich trudności w zakresie życia codziennego i relacji społecznych doświadczają osoby na nie cierpiące?  Czym różnią się od innych? Co to znaczy „chory psychicznie”? Czego można się spodziewać po osobie z diagnozą? Na czym polega terapia?

 

Wiedzą i doświadczeniem będzie dzielić się psycholog i psychoterapeuta – Ewelina Rejner-Cupiał – praktyk pracujący
w Ośrodku Terapii i Psychoedukacji KOMPAS w Będzinie

 

Data: 30 maja 2015 r.

Miejsce: ul. Franciszkańska 1, sala 211

Godziny: 10:00-14:00

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: bon@upjp2.edu.pl, do 24 maja 2015 r.

W zgłoszeniu proszę zamieścić imię i nazwisko i numer telefonu.

Warsztaty uruchomione będą przy zebraniu określonej liczby chętnych. O uruchomieniu warsztatów poinformujemy mailowo w dniu 25 maja.

-------------------------------------------------

Giełga pracy POPON

Czy wyobrażasz sobie spotkanie z pracodawcą, dla którego Twoja niepełnosprawność nie ma znaczenia?

Przyjdź na GIEŁDĘ PRACY dla osób niepełnosprawnych, która odbędzie się 28.05.2015 r. (czwartek) w godzinach 10:00 - 13:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, przy ul. Rajskiej 1, (sala nr 245 i 247 - II piętro)

Dlaczego warto przyjść? Na Giełdzie Pracy spotkasz pracodawców, dla których osoba z niepełnosprawnością może być pełnosprawnym pracownikiem.

Prosimy o zabranie ze sobą kilku egzemplarzy CV. Zarejestrujemy Cię w naszej bazie osób poszukujących pracy!

Kontakt: Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych tel. (58) 341 39 46 e-mail: praca@popon.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Juwenalia Krakowskie BON AGH

Poniżej zaproszenie na wydarzenia organizowane przez BON AGH

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Niepełnosprawnych

Poniżej szczegółoe informacje