Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Uroczyste otwarcie Inkubatora UPJPII

Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UPJPII

14 kwietnia 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w budynku UPJPII przy ulicy Franciszkańskiej. 

Nowoczesne pomieszcznie oraz dostęp do wsparcia biznesowego otwierają nowe możliwości przed studentami Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. 

- Kraków to jeden z najprężniej rozwijających się ośrodków startupowych. Wynika to wprost z jego specyfiki. Z jednej strony miasto ściąga do siebie wielkie międzynarodowe koncerny, a z drugiej nie zapomina o swojej artystycznej naturze. Jeżeli połączymy to z faktem, że studiuje tu 200 tys. młodych ludzi, otrzymamy idealny klimat do rozwoju kreatywnych firm – ocenia Sebastian Kolisz, partner zarządzający AIP w Krakowie.

Świeżo otwarty inkubator przedsiębiorczości jest szóstym i zarazem największym ośrodkiem AIP w Krakowie. Zajmuje powierzchnię blisko 160 m2, na co składają się przede wszystkim dwie sale coworkingowe i sala szkoleniowa. Decyzja o powstaniu Inkubatora AIP na Uniwersytecie Papieskim zapadła we wrześniu ubiegłego roku. Była to odpowiedź na rosnące zainteresowanie prowadzeniem własnej firmy wśród studentów tej uczelni. 

Polecamy materiał wideo z wydarzenia, przygotowany przez telewizję JP2TV.