Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Aktualności

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

 

Warsztaty dla studentów

Biuro Karier i Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UPJPII zapraszają na warsztaty pt. "Zarządzanie rozwojem firmy, finansowanie inwestycji, wdrażanie innowacji".
 
Plan warsztatów:

1. Pomysł na biznes i jego dalszy rozwój
2. Zanim zaczniesz - czyli analiza możliwości i rynku.
3. Sposoby finansowania własnej działalności.
4. Od początku myśl strategicznie i długofalowo.
5. Marketing i public relations w małej firmie.
6. Pozyskiwanie i obsługa klienta.
7. Motywacja i realizacja celów.
8. Podsumowanie i dyskusja.

 

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godzinie 16:30 w sali 111 (ul. Franciszkańska 1)
 

Warsztaty poprowadzi mgr Jakub Howaniec - przedsiębiorca, specjalista ds. marketingu.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty dla studentów

Szukasz pomysłu na biznes? Chcesz skorzystać z funduszy unijnych? Potrzebujesz pomocy w rozwinięciu i realizacji swojej idei? 

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i UPJPII zapraszają na warsztaty „Kreowanie pomysłu na biznes - nowa perspektywa UE na na lata 2014 - 2020.”

Spotkanie odbędzie się 24 maja (wtorek) o godzinie 17:30 w sali 211B przy Franciszkańskiej 1 (II piętro).

Wstęp wolny.

Czekamy właśnie na Was.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rusza III edycja konkursu Kraków Business Starter

Myślisz o założeniu własnej firmy, stworzeniu swojego produktu bądź usługi, ale boisz się klęski? Masz pomysł w głowie, ale nie wiesz jak przekuć go w biznes? Szukasz wiedzy i pieniędzy na start? To wszystko zapewni ci udział w konkursie Kraków Business Starter. Wszyscy zainteresowani a w szczególności studenci i absolwenci krakowskich uczelni do 4 maja mogą zgłaszać swoje pomysły na projekt biznesowy.

StartUp Now in Kraków

Kraków Business Starter (KBS) to program skierowany głównie do młodych osób, którzy mają pomysł na firmę. Konkurs daje szansę na bezpłatne rozpoczęcie biznesu w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości, pod okiem specjalistów oraz rozwoju swoich kompetencji i umiejętności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. - Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o Kraków Business Starter. W tegorocznej edycji pula nagród do wygrania to ponad 100 tyś zł. Dzięki konkursowi chcemy rozwijać krakowskie środowisko startupowe dlatego też w tym roku liczymy na ponad 200 zgłoszeń – mówi Sebastian Kolisz, partner zarządzający AIP.

W poprzednich edycjach zostało zgłoszonych ponad 300 projektów. To z nich zostali wyłonieni finaliści, którzy odnoszą dzisiaj sukces na rynku. Można tu przytoczyć m.in. firmę Ness stosującą innowacyjną metodę mycia samochodów, polegającą na zamianie cząsteczek brudu w tzw. nanopowłoki, co pozwala zebrać brud za pomocą szmatki z mikrofibry, przy wykorzystaniu jedynie 0,5 l. wody. Innym pomysłem jest też aplikacja ListTwist, która stosuje niedostępną nigdzie indziej, dynamiczną technikę audiowizualną do nauki i zapamiętywania długich spisów faktów. - Kraków Business Starter pomógł nam w rozwinięciu biznesowych aspiracji. Dostaliśmy porządną dawkę wiedzy i doświadczenia podczas trwania konkursu. Dodatkowo dzięki KBS udało nam się uzyskać duże wsparcie medialne - mówią uczestnicy projektu Ivan Kosarovych, Dawid Chmielarz i Mateusz Patrzałek.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz on-line, w którym należy umieścić m.in. dane osobowe, informacje o wykształceniu, profilu działalności firmy wraz z opisem pomysłu biznesowego. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej www.krakowbusinessstarter.pl. Pierwszy etap rekrutacji już trwa, a zgłoszenia przyjmowane są do 4 maja 2016 r.

Akademia wiedzy Kraków Business Starter

Konkurs KBS to kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa dlatego też w ramach II etapu uczestnicy otrzymają pakiet szkoleniowy wraz z dodatkowymi warsztatami, poprowadzonymi przez praktyków biznesowych, m.in. pracowników UBS. Spośród pełnej oferty szkoleniowej uczestnikom zostanie zaproponowana również możliwość wyboru najbardziej przydatnych z ich punktu widzenia szkoleń na zasadzie modułowej, dostosowanej do ich faktycznych potrzeb. Osoby, które ukończą tę część otrzymają certyfikaty firmowane przez UBS i AIP Kraków.

Zderzenie z rzeczywistością

Trzeci etap projektu to tzw. okres inkubacji trwający 6 miesięcy, podczas którego 10 uczestników konkursu będzie miało możliwość zweryfikować i przetestować swój pomysł na biznes. W ramach programu preinkubacji w AIP Kraków każda firma otrzyma: osobowość prawną do prowadzenia firmy dzięki czemu nie będą zmuszeni płacić składek ZUS, obsługę księgową oraz prawną, dostęp do przestrzeni biurowej, mentoring oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach i spotkaniach networkingowych organizowanych przez AIP Kraków.

Po okresie bezpłatnej inkubacji, 4 najlepsze projekty otrzymają nagrodę w wysokości 10 000 zł.  Wyboru zwycięzców dokona Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli AIP Kraków oraz Mecenasa działań AIP Kraków firmy UBS.

- UBS jest instytucją finansową, która m.in. świadczy usługi przedsiębiorcom odnoszącym znaczące sukcesy na całym świecie. Powodzenie poprzednich edycji pozwala wierzyć, że dzięki Krakow Business Starter  powstaną w Krakowie firmy, które odniosą podobne osiągnięcia. Ten program powstał w ramach naszej strategii odpowiedzialności społecznej biznesu, której jednym z głównych założeń jest działanie na rzecz społeczności lokalnej. Krakow Business Starter przyciąga utalentowanych studentów i absolwentów, którzy dzięki naszej pomocy nie boją się ryzykować i budować swoich zamierzeń biznesowych przyczyniając się do prężnego rozwoju miasta – podsumowuje Michał Stępień, General Manager UBS Kraków.

Projekt realizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie oraz  Mecenasa działań AIP Kraków firmę UBS. Więcej informacji o konkursie możemy uzyskać na stronie projektu www.krakowbusinessstarter.pl.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Start-up z UPJPII podbija rynek internetowy

Od kilku miesięcy w budynku przy Franciszkańskiej 1 na II piętrze można zauważyć ulotki i plakaty informujące o portalu prawos.pl. To jeden z pierwszych pomysłów biznesowych, który rozwija się w przestrzeni Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UPJPII. Oto jak opisują swoje dotychczasowe doświadczenia.

Kończą studia, później nie zawsze udaje się znaleźć pracę w swoim zawodzie, walka o każdy grosz, nie zapłacone rachunki i strach o następny dzień… Tak często wyobrażamy sobie koniec nauki uniwersyteckiej i wejście w dorosłe życie. Jednak wcale przyszłość studentów nie musi wyglądać pesymistycznie. Wystarczy odrobina dobrej woli i chęci.

Portal Prawos.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę, nauczyć się nowych rzeczy i wykazują chęci do współpracy. Jesteśmy portalem, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w drodze do sukcesu. Żyjemy w erze start-upów. Co chwile możemy usłyszeć, o tym, że na polskim rynku pojawia się startup, który zrewolucjonizuje świat. Tutaj warto zadać pytanie czym tak naprawdę jest start-up? Otóż jest to model działania firmy lub organizacji stworzonej w celu znalezienia metod biznesowych, które w przyszłości mogłyby zagwarantować jej ewolucje. Zazwyczaj używa się tego pojęcia do przedsięwzięć, które znajdują się w fazie „pomysłu” lub pierwszej fazie jego realizacji i szukają nie tylko funduszy oraz klientów, ale przede wszystkim osób zmotywowanych, aby stworzyć coś wspólnie.

Rewolucjonizujemy poszukiwanie pomocy prawnej w Internecie.

Pod mottem „Szukaj i znajdź pomoc prawną” powstała innowacyjna platforma do poszukiwania pomocy prawnej Prawos.pl stworzona przez młodych i ambitnych studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prawos.pl wyróżnia się na polskim rynku poprzez niezwykłą łatwość w obsłudze, dopasowanie do urządzeń mobilnych typu tablet i smartfon oraz daje możliwość bezpłatnego poszukiwania profesjonalnych kancelarii i kontaktu z nimi.

Nie interesuje nas pokazywanie jedynie danych teleadresowych prawników, lecz pokazanie kancelarii z innej strony, dzięki fotografii prawnika i indywidualnemu profilowi, co automatycznie przełamuje dystans i budzi sympatię. Jeden z naszych partnerów nazwał nawet portal prawos.pl słowami „stworzyliście taki Facebook dla prawników”.

Start-up z ogromnym potencjałem

Poprzez bardzo ciężką pracę, zarwane noce i przepracowane weekendy w ostatnich miesiącach startup Prawos.pl pozyskał ponad 1700 prawników do współpracy z całej Polski. Każdego tygodnia na portalu rejestruje się ponad 200 nowych kancelarii co sprawia, że portal stał się najbogatszą w informacje platformą do poszukiwania pomocy prawnej w Polsce. Startujący portal z każdym dniem zyskuje nowych użytkowników poszukujących pomocy prawnej i aktualnie został odwiedzony ponad 60 tysięcy razy.

Pomocna dłoń Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Siedziba naszego startupu mieści się w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Możemy korzystać z przestrzeni uniwersyteckiej, gdzie mamy swobodny dostęp do Internetu, sprzęt, a także swoje własne miejsce pracy. Uczelnia zapewniła nam również bardzo dobre zaplecze techniczne. Mamy do dyspozycji studio nagrań, a także studio telewizyjne, z których możemy korzystać, co rozszerza nasze horyzonty działania. Na bardzo dobrze wyposażonej sali konferencyjnej przedstawiamy swoje prezentacje, dyskutujemy o nowych pomysłach oraz omawiamy naszą strategie rozwoju. Uniwersytet Papieski daje oparcie młodym ludziom, którzy pragną się rozwijać i dążą do wyznaczonych sobie celów, stara się wspierać kreatywność i pomysły swoich studentów, w końcu to właśnie my jesteśmy przyszłością tego kraju. Dla firmy, która dopiero się rozwija i zdobywa swoje pierwsze doświadczenia taka pomoc jest bardzo ważna i pozwala nam w pełni rozwinąć skrzydła i wejść w profesjonalny świat biznesu.

Od studenta do biznesmena

Nasz portal tworzą studenci dziennikarstwa i prawa, a także zespół specjalistów od marketingu. Jako młodzi ludzie budując naszą firmę w środowisku akademickim płynnie przechodzimy z życia studenckiego w dorosłość, w pełni gotowi do dalszej pracy. Doskonale wiemy o tym, jak ważne jest zdobywanie doświadczenia zawodowego podczas studiów, aby łatwiej było się później odnaleźć w wirze korporacyjnego wyścigu. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie nowych miejsc pracy, dlatego właśnie staramy się nawiązywać współpracę z nowymi osobami. Nasz zespół stworzył ten portal od podstaw, uczy się na bieżąco, jak wykorzystać zdobytą na studiach wiedzę w praktyce. Pragniemy pokazać, że jesteśmy otwarci na nawiązywanie nowych kontaktów i podejmowanie współdziałania. Dla nas jest to krok naprzód, a dla was może okazać się możliwością zdobycia cennego doświadczenia, przydatnego w późniejszym, już dorosłym życiu.

Dzięki innowacyjnemu pomysłowi, chcemy udowodnić, że poszukiwanie pomocy prawnej, wcale nie musi wiązać się ze stresem i trudnościami. Kierujemy się zasadą 3 kliknięć, bo jako zapracowane społeczeństwo musimy w łatwy i szybki sposób za pomocą maksymalnie 3 kliknięć myszy dotrzeć do rzetelnych informacji i odnaleźć rozwiązanie dla naszych problemów prawnych.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zapraszamy na kolejne szkolenie w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UPJPII!

Kiedy? W środę, 17 grudnia o godz. 16.30

Gdzie? W Sali 111 w budynku przy Franciszkańskiej 1 O czym? Najłatwiejsza forma rejestracji firmy w Polsce: Program AIP 2.0

W czasie szkolenia poznamy dokładną działalność programu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Odpowiemy na pytania czym jest AIP, jakie korzyści płyną z włączenia się w program i przeanalizujemy dlaczego start-up w Inkubatorze to świetny początek na drodze do bycia nowym Bill’em Gates’em. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych programem i tych, którzy AIP nie znają. Poznajcie! Warto!

W czasie spotkania zaprezentujemy otwierany przy Uniwersytecie Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Bukowska – przedstawicielka biura generalnego AIP w Krakowie.

Wszelkie pytania i potwierdzenie udziału prosimy kierować pod adres dawid.kaczmarczyk@upjp2.edu.pl

Więcej o samym programie AIP na www.inkubatory.pl

Zapraszamy serdecznie!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

AKADEMICKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI CIESZY SIĘ ZAINTERESOWANIEM

Postaw na przedsiębiorczość

O własnej firmie, pomyśle na biznes i konkretnych narzędziach dla przyszłych, młodych przedsiębiorców opowiadał studentom UPJPII Sebastian Kolisz – dyrektor AIP w Krakowie.

W czasie pierwszego spotkania w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na naszej uczelni, które odbyło się 16 października zainteresowani studenci mogli wysłuchać krótkiego wykładu odpowiadającego na pytania i wątpliwości towarzyszące przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy mogli poznać jak działa program AIP, jakie korzyści
z niego wypływają i co należy zrobić, by przystąpić do prowadzenia własnej działalności w programie.

„To nie jest nic trudnego. Nie mamy żadnych kruczków ani ukrytych zasad. Wystarczy przyjść, zarejestrować swoją działalność i od następnego dnia zacząć prowadzić swoją działalność.” – mówił Sebastian Kolisz.

W programie AIP zarejestrowane są w tym momencie 1522 firmy. Jest to największa inicjatywa w Polsce pomagająca w tworzeniu nowych start-upów.

„Przeanalizowaliśmy wiele inicjatyw tego typu i zdecydowanie postawiliśmy na AIP, która jest pionierem w pomaganiu studentom i nie tylko w zakładaniu swoich firm. Inkubator przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie jest szansą dla wszystkich, którzy myślą o swojej działalności” – mówił w trakcie spotkania
dr Krzysztof Gurba.

Choć to dopiero początek obecności Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy UPJPII organizatorzy i koordynatorzy na naszej uczelni już przygotowują kolejne inicjatywy dotyczące przedsiębiorczości.

Dawid Kaczmarczyk
Koordynator AIP UPJPII
dawid.kaczmarczyk@upjp2.edu.pl

 

Zapraszamy na dyżury AIP
Wtorek-czwartek 11.00 – 14.00
W Biurze Karier (Franciszkańska 1, II p.)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach
Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UPJPII!

Kiedy? W czwartek, 16 października o godz. 17.00
Gdzie? W Sali 120 w budynku przy Franciszkańskiej 1

O czym? Dlaczego własna firma, a nie etat? Program AIP 2.0

W czasie szkolenia zadamy sobie i odpowiemy na pytania: dlaczego warto jak najwcześniej zacząć myśleć o własnej firmie? Jak połączyć prowadzenie i rozwój firmy ze studiami?
Szkolenie zachęci do działania i pokaże, jak i dlaczego warto świadomie kształtować swoją ścieżkę kariery już od pierwszych lat studiów.

W czasie spotkania zaprezentujemy otwierany przy Uniwersytecie Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

Spotkanie poprowadzi Sebastian Kolisz – dyrektor AIP w Krakowie

Elementy szkolenia to:
- trening przedsiębiorczości
- motywacja do działania
- porównanie sposobów zarobkowania
- linia Przynależności Zarobkowej
- ścieżka kariery – etat czy własna firma
- program AIP 2.0

Więcej o samym programie AIP na www.inkubatory.pl
W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem dawid.kaczmarczyk@upjp2.edu.pl

Zapraszamy serdecznie!

plakat - zaproszenie
---------------------------------------------------------------------------------------------------

AKADEMICKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W UPJPII

Od 1 października 2014 roku w naszej Uczelni rusza Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
(przy współpracy z Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości).

Jest to miejsce gdzie oferowane jest wsparcie w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Do korzystania z naszych usług zapraszamy wszystkich studentów UPJPII, którzy mają pomysł na swój biznes. Oferujemy wsparcie w zakresie prawnym, szkoleniowym, księgowym. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości działa przy Biurze Karier UPJPII.

Po bliższe informacje zapraszamy do pokoju 222D, w budynku przy ul. Franciszkańskiej 1.

W najbliższym czasie planujemy szeroko rozwiniętą akcję promocyjną, w ramach której zaprosimy Państwa na spotkania informacyjne, wykłady i szkolenia. O bieżących wydarzeniach będziemy informować na stronie Biura Karier UPJPII, w zakładce Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.